"Szpital 24” oraz ,,Zdarzenie Masowe” podsumowanie

01-06-2022

28.04-29.04.2022 studenci kierunków medycznych Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznej Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, uczestniczyli w projekcie ,,Zdarzenie masowe”. Zajęcia były realizowane na przestrzeni 2 dni, głównym celem było stworzenie możliwości poszerzania wiedzy i rozwoju umiejętności praktycznych w dziedzinie medycyny, poprzez doskonalenie kompetencji z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy i medycznych czynności ratunkowych, w tym segregacji poszkodowanych i ich transportu do szpitala zgodnie z ustalonym priorytetem.

Dodatkowo ćwiczenia były szansą na realizację zadań z zakresu komunikacji w zespole i koordynacji interwencji we współpracy z innymi podmiotami zaangażowanymi w zdarzenie masowe, czyli sytuację, w której zapotrzebowanie na medyczne działania ratownicze realizowane w trybie natychmiastowym przekraczały możliwości sił i środków podmiotów obecnych na miejscu zdarzenia w danej fazie działań.

29.04-30.04.2022 studenci kierunków medycznych, uczestniczyli również , w projekcie ,,Szpital 24”, jego głównym celem było stworzenie możliwości poszerzania wiedzy i rozwoju umiejętności praktycznych w dziedzinie medycyny, poprzez ćwiczenia odwzorowujące pracę w placówce ochrony zdrowia. Podczas trwania projektu, studenci zmierzyli się z różnymi przypadkami w warunkach przypominających pracę w szpitalu.

Realizowane zadania, były szansą na ćwiczenie różnych umiejętności, komunikacji w zespole i koordynacji działań w sposób ciągły. Dzięki uczestniczeniu w tego typu ćwiczeniach, studenci mieli okazję poznać organizację pracy w systemie ochrony zdrowia, poznać zasady transferu pacjentów w obrębie placówki, prowadzić ciągłą opiekę medyczną i doskonalić umiejętności pracy w dużym zespole oraz umiejętności techniczne.

Podczas realizacji zadań: ,,Szpital 24” oraz  ,,Zdarzenie Masowe”, jako pacjenci symulowani, byli  zaangażowani studenci Wydziału Aktorskiego naszej uczelni .

Zrealizowane zadania: ,,Zdarzenie masowe” oraz ,,Szpital 24”, stanowią element projektu „Kształtowanie umiejętności klinicznych w warunkach symulowanych w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego”

Informacja o projekcie: https://www.ka.edu.pl/ksztaltowanie-umiejetnosci-klinicznych/

Fotoreportaż z wydarzenia: link

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z wydarzenia: link