Fundusz Stypendialny im. Profesora Andrzeja Oklejaka

10-10-2012

STYPENDIA DLA STUDENTÓW PRAWA

Uprzejmie informujemy, że zarządzeniem Rektora Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego Nr 31/2012 z dnia 8 października 2012 r. został utworzony nowy fundusz stypendialny pod patronatem ŚP. Profesora Andrzeja Oklejaka. Powołanie funduszu było możliwe dzięki nawiązanej przez uczelnię współpracy z Fundacją „Instytut studiów wschodnich” w Warszawie, która będzie przekazywać środki na stypendia.

O stypendia z funduszu mogą się ubiegać studenci kierunku „prawo”, którzy zaliczyli co najmniej pierwszy rok studiów, uzyskali średnią ocen nie niższą niż 4,0 oraz spełniają dodatkowo jeden z poniższych warunków:
1) posiada znaczące osiągnięcia w pracy naukowej lub w studenckim ruchu naukowym,
2) jest aktywnym członkiem samorządu studenckiego lub innej organizacji studenckiej,
3) posiada znaczne osiągnięcia sportowe lub artystyczne,
4) znajduje się w trudnej sytuacji materialnej, a z przyczyn przez siebie nie zawinionych nie może otrzymywać stypendium socjalnego.

Stypendia w kwocie 500 zł miesięcznie będą przyznawane na okres 10 miesięcy. Mogą być one pobierane niezależnie od innych stypendiów przyznanych przez uczelnię (za wyjątkiem stypendium socjalnego).

Termin składania wniosków upływa 15 października (w uzasadnionych przypadkach student może starać się o jego przywrócenie).

Regulamin oraz wniosek o stypendium do pobrania na stronie stypendiów lub stronie Wydziału Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych.