Orzeł
A A A

Clip

drukuj drukuj

Platforma e-learningowa CLIP

 

Logo CLIP Platforma edukacyjna CLIP wykorzystywana jest do prowadzenia obowiązkowych lektoratów języka angielskiego. Jest obsługiwana przez firmę IOKI, która zajmuje się tworzeniem rozwiązań systemowych do nauki języków obcych.

W Krakowskiej Akademii platforma CLIP używana jest zarówno przez studentów studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Znajdują się na niej ćwiczenia do wszystkich poziomów zaawansowania – od poziomu początkowego (A1) do poziomu zaawansowanego (C1). Platforma  zawiera szereg ćwiczeń rozwijających ogólne sprawności językowe. Ćwiczenia mają charakter interaktywny, a CLIP jest doskonałym narzędziem do do samodzielnej nauki oraz utrwalania języka angielskiego.

 

Platforma e-learningowa CLIP składa się z trzech części:

  • Student Zone – strefa dostępna dla wszystkich użytkowników platformy, zawierająca mnóstwo interaktywnych ćwiczeń językowych, jak również artykuły w języku angielskim i wybrane ciekawostki z Internetu;
  • Self Study – elektroniczna książka ćwiczeń do podręcznika Total English. Ta opcja samodzielnego uczenia się daje studentom możliwość indywidualnego ćwiczenia materiału przerobionego na zajęciach;
  • zadania domowe – wysyłane do studenta przez Lektora prowadzącego zajęcia.

Opcje oferowane w ramach platformy są z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w trakcie lektoratów, ale także na zajęciach o charakterze komercyjnym.

Wykonywanie zleconych przez Lektora zadań na platformie CLIP jest obowiązkowe i stanowi ważny element oceny końcowej.

Platforma e-learningowa MyEnglishLab (MEL)

Platforma edukacyjna MEL wykorzystywana jest do prowadzenia obowiązkowych lektoratów języka angielskiego. Jest obsługiwana przez firmę Pearson, która zajmuje się publikowaniem książek do nauki języków obcych i tworzeniem rozwiązań systemowych do nauki języków obcych.

W Krakowskiej Akademii platforma MEL używana jest przez studentów studiów stacjonarnych od naboru 2013/2014, pracujących z podręcznikami z serii Speakout. Znajdują się na niej ćwiczenia na różnych poziomach zaawansowania – od poziomu średniozaawansowanego (B1) do poziomu zaawansowanego (C1). Platforma  zawiera szereg ćwiczeń rozwijających ogólne sprawności językowe. Ćwiczenia mają charakter interaktywny.

Na platformie e-learningowej MEL studenci rozwiązują ćwiczenia (opcja samodzielnego uczenia się daje studentom możliwość indywidualnego ćwiczenia materiału przerobionego na zajęciach) oraz zadania wysyłane przez Lektora prowadzącego zajęcia. Wykonywanie zleconych przez Lektora zadań na platformie MEL jest obowiązkowe i stanowi ważny element oceny końcowej.

Logowanie do platform CLIP oraz MEL

W sprawie logowania do platform CLIP oraz MEL proszę kontaktować się z Studium Języków Obcych

 

 

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito