Orzeł
A A A

Informacje

drukuj drukuj

Profesor Krzysztof Tomaszewski ponownie w rankingu TOP2% Uniwersytetu Stanforda, wydawnictwa Elsevier oraz ScITech Strategies

30-11-2021

Profesor Krzysztof Tomaszewski ponownie znalazł się w rankingu TOP2% Uniwersytetu Stanforda, wydawnictwa Elsevier oraz ScITech Strategies.

Wśród elitarnego grona naukowców, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów znalazł się ponownie prof. dr hab. n. med. Krzysztof Tomaszewski, kierownik Katedry Ortopedii, Traumatologii i Rehabilitacji , Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu KAAFM.

Ranking TOP 2% jest opracowywany przez analityków z Uniwersytetu Stanforda, wydawnictwa Elsevier oraz firmy analitycznej SciTech Strategies i zawiera nazwiska badaczy z całego świata, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów. Ocenia cały dorobek naukowy badaczy ze wszystkich dziedzin nauki wg. indeksu bibliometrycznego, uwzględniając takie kryteria jak indeks Hirscha, liczbę cytowań i miejsce na liście autorów. Na liście znalazło się 186 tys. nazwisk naukowców z całego świata w tym 957 z Polski. Pełna lista TOP 2% najlepszych naukowców na świecie dostępna jest na stronie: elsevier.digitalcommonsdata.com

Profesor Krzysztof Tomaszewski to autor i współautor ponad 250 artykułów naukowych opublikowanych w międzynarodowych czasopismach oraz ponad 150 referatów zjazdowych prezentowanych w Polsce i za granicą.  Jego główne zainteresowania naukowe obejmują medycynę regeneracyjną w ortopedii, naukę opartą na faktach (w tym przeglądy systematyczne i meta-analizy), anatomię kliniczną oraz jakość życia uwarunkowaną stanem zdrowia.

Za swoje największe osiągnięcie naukowe uważa stworzenie koncepcji Anatomii Opartej na Faktach (ang. Evidence-Based Anatomy - EBA). Stworzone przez niego i jego zespół badawczy wytyczne do przygotowywania meta-analiz badań anatomicznych zostały przyjęte przez International Federation of Associations of Anatomists (IFAA) jako światowe wytyczne do prowadzenia badań anatomicznych w oparciu o koncepcję EBA.
Klinicznie specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i chirurgicznym schorzeń kończyny górnej i dolnej, leczeniu zachowawczym schorzeń kręgosłupa oraz rehabilitacji schorzeń narządu ruchu. Jego szczególną pasją jest chirurgia ręki, operacje nerwów obwodowych oraz mikrochirurgia.

Gratulujemy Panie Profesorze!

Więcej informacji o Profesorze Krzysztofie Tomaszewskiem znajdziecie Państwo tutaj

Pełna lista Aktualności

Biuro Prasowe

Anna Cieślak
tel. 606 978 022

Dział Organizacji Konferencji Naukowych i Promocji

Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek B, pok. B 013

mgr Agata Bień-Krawiec, ; mgr Maciej Banach,

tel. 12 252 46 02

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito