Orzeł
A A A

Aktualności

drukuj drukuj

Powstaje Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej

25-09-2018

W budynku A kampusu KAAFM powstaje Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej

Już od października studenci kierunku Pielęgniarstwo będą uczyć się w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej wyposażonym w zaawansowane technologicznie symulatory pacjenta i sprzęt medyczny oraz system audio-wideo do rejestracji sesji symulacyjnych. Pozwoli to na wprowadzenie symulacji medycznej do procesu kształcenia w pełnym jej wymiarze, począwszy od symulacji niskiej wierności, poprzez pośrednią wierność, a skończywszy na symulacji o wysokim stopniu wierności. Symulacja medyczna jest obecnie nieodzowną metodą kształcenia przyszłych pracowników medycznych. Pozwala na zdobywanie wiedzy i trenowanie umiejętności i procedur medycznych bez narażania pacjentów na ryzyko błędów czy niepowodzeń. Studenci pracując na fantomach wysokiej wierności będą mogli również poznać swoje reakcje w obliczu różnych sytuacji medycznych, czy też doskonalić umiejętności pracy w zespole.

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej ma być w przyszłości częścią Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznych, które uczelnia planuje uruchomić do końca 2019 roku. Na dwóch kondygnacjach o łącznej powierzchni blisko 1000 m.kw. powstanie m.in. blok operacyjny, sala intensywnej terapii, szpitalny oddział ratunkowy, symulator karetki pogotowia ratunkowego. 

Poniżej kilka zdjęć na razie z placu budowy. Kolejne zdjęcia z postępów prac wkrótce. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze zajęcia w CSM.

 

Pełna lista Aktualności

Dział Organizacji Konferencji Naukowych i Promocji

Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek B, pok. B 013

mgr Agata Bień - Krawiec, mgr Maciej Banach

tel. 12 252 46 02

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito