Orzeł
A A A

Aktualności

drukuj drukuj

Sukces Krakowskiej Akademii w Mistrzostwach Ratownictwa

12-08-2009

Ratownicy medyczni,reprezentujący Wydział Zdrowia i Nauk Medycznych Krakowskiej Akademii sukcesem zakończyli swój udział w V Mistrzostwach Polski w Ratowictwie Medycznym i Drogowym.W zawodach wzięło udział 56 zespołów pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, OSP, policji, szkół wyższych i organizacji pozarządowych z Polski, Litwy, Czech, Turcji.

Uczestnicy mistrzostw  udzielali pomocy medycznej  ofiarom symulowanych zdarzeń medycznych takich jak m.in. wypadek awionetki, zatrucie tlenkiem węgla w warsztacie samochodowym, wypadek samochodu rajdowego, postrzelenie policjanta i sprawców napadu rabunkowego.Ratownicy musieli się również wykazać sprawnością fizyczną,umiejętnościami technicznymi,a także dbałością o własne bezpieczeństwo podczas prowadzonych akcji ratunkowych.

Reprezentacja Krakowskiej Akademii zajęła trzecie miejsce w kategorii zawodowych zespołów ratownictwa medycznego wykonujących zaawansowane zabiegi resuscytacyjne (ALS) i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski, pokonując renomowane drużyny ratownictwa medycznego z kraju i zza granicy.Trwające cztery dni Mistrzostwa  Polski w Ratownictwie Medycznym i Drogowym rozegrane zostały w niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych w rejonie Beskidu Małego i Żywieckiego,na pograniczu Małopolski i Śląska. Gospodarzem mistrzostw była wioska Kurów znana w całym kraju z pasji jej mieszkańców do ratownictwa medycznego.

W Mistrzostwach Polski zorganizowanych przez krakowski Instytut Ratownictwa Medycznego, Małopolską Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie,Związek Ochotniczych Straży Pożarnych udział wzięło blisko 250 zawodników.
W organizację zadań, pozorację, logistykę, łączność, sędziowanie zaangażowano blisko 500 strażaków, członków OSP, wolontariuszy, pozorantów, lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek

Zobacz też: http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/11482

Pełna lista Aktualności
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito