Orzeł
A A A

Chór Kameralny "Elim"

drukuj drukuj

Chór powstał w 2001 roku z inicjatywy jego dyrygentki, Katarzyny Śmiałkowskiej. Współtworzą go studenci i absolwenci krakowskich uczelni, których łączy pasja wspólnego muzykowania. Chór posiada zróżnicowany repertuar, poczynając od świeckich pieśni renesansowych, poprzez muzykę ludową, negro spirituals, a skończywszy na utworach współczesnych, napisanych specjalnie dla chóru.

Zespół koncertował z repertuarem religijnym i świeckim w rozmaitych obiektach krakowskiej architektury (kościoły, Galeria „Artidotuum”, aula Akademii Muzycznej „Florianka”, Galeria Bronisława Chromego, Klub Muzyki Współczesnej „Malwa”, areszt śledczy).

Od września 2004 roku mecenat nad chórem sprawuje Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Dyrygent

Katarzyna Śmiałkowska

Katarzyna Śmiałkowska

Ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie (dyrygentura chóralna), Podyplomowe Studia dla Dyrygentów Chóralnych oraz Podyplomowe Studia z Monodii Liturgicznej na UPJPII w Krakowie. Była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Fundacji Noel Minet Federacji Europa Cantat. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Hansa Joachima Lustiga, Gary Gardena, Gudrun Schroefel, Friedera Berniusa, Andrasa Farkasa. Brała udział w III Międzynarodowym Konkursie dla Dyrygentów Chóralnych Mariele Ventre w Bolonii oraz w konkursie The Eric Ericson Award w Sztokholmie. W latach 2008-2018 była asystentem dyrygenta chóru Psalmodia UPJPII w Krakowie i dyrygentem chóru żeńskiego tej uczelni. Jest założycielem i dyrygentem Chóru Kameralnego Elim Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Współtworzy żeńską scholę wokalną Flores Rosarum, wykonującą chorał gregoriański oraz pieśni św. Hildegardy z Bingen. Jako dyrygent współpracowała z Operą Krakowską. Jako chórzystka koncertowała z Krakowskim Chórem Kameralnym, z chórem Filharmonii Krakowskiej i Opery Krakowskiej. W 2012 uzyskała stopień doktora nadany przez Akademię Muzyczną w Krakowie.

 

Kalendarium

Kontakt:

Chór Kameralny ELIM
Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek A

e-mail: chor@afm.edu.pl
 

Rekrutacja do Chóru

Chór Kameralny ELIM zaprasza do współpracy soprany, alty, tenory, basy.

Próby odbywają się we wtorki w godz. 19.00-21.00 w sali 130 budynek A kampusu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego przy ul. G. Herlinga-Grudzińskiego 1.

fot. Maciej Banach, Marcin Urban

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito