Aktualności UTW

Klub Pacjenta

05-04-2024
Już 19 kwietnia na naszym Uniwersytecie odbędzie się kolejny Klub Pacjenta.
W ramach przedsięwzięcia realizowane są wykłady, konsultacje ze specjalistami oraz badania.

Wykłady rozpoczną się od godz. 11.00, naszymi gośćmi będą:
mgr Kinga Ekiert, fizjoterapeutka z Uzdrowiska Ustroń, która wygłosi prelekcję "Jak żyć, żeby przeżyć. Czynniki ryzyka i profilaktyka chorób ukłądu krążenia";
przedstawiciel Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach, który opowie o profilaktyce związanej z chorobami odkleszczowymi;
mgr Sylwia Mann, pielęgniarka American Heart od Poland podpowie, jak radzić sobie z nadciśnieniem tętniczym.

Od godz. 10.30 zapraszamy na indywidualne spotkania ze specjalistami - do dyzpozycji uczestników będą przedstawiciele PSSE w Tychach oraz Śląskiego OW NFZ Delegatury w Rybniku, tradycyjnie zaproponujemy także badania: pomiar ciśnienia, pomiar poziomu cukru, pomiar poziomu natlenienia krwi, analiza składu masy ciała.

Wstęp jest bezpłatny, wydarzenie ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta.
Siedziba UTW Tychy mieści się przy ulicy Ciasnej 3, wejście do budynku usytuowane jest od strony skweru.

Organizator: Fundacja "Z sercem do Pacjenta"
Współorganizator: Grupa Amercian Heart od Poland
Patronat honorowy: pełniący obowiązki Prezydenta Miasta Tychy Maciej Gramatyka, Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.
Partnerzy: Głos Seniora, Śląski Oddział Wojewódzki NFZ w Katowicach, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tychach