Aktualności Biura i oferty praktyk

Praktyki w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Krakowie (RODM).

20-06-2013

Zapraszamy zainteresowanych studentów do odbywania praktyk i wolontariatu w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Krakowie (RODM). Będzie to okazja do praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej w toku studiów oraz sprawdzenia się w roli dziennikarza, organizatora eventów, animatora czy nauczyciela. Po zakończeniu współpracy, wszyscy praktykanci i wolontariusze otrzymują indywidualnie przygotowane referencje.
Dla kogo?
Zapraszamy w szczególności studentów: stosunków międzynarodowych, europeistyki, politologii oraz socjologii.
Czego wymagamy?
•    Dobra orientacja w tematyce stosunków międzynarodowych, a w szczególności zagadnień związanych z Unią Europejską (historia i instytucje, prawo, polityki, fundusze UE), znajomość priorytetów polskiej polityki zagranicznej.
•    Wiedza na temat aktualnych wydarzeń we wskazanych wyżej obszarach.
•    Dyspozycyjność w zakresie min. 12 godzin tygodniowo (min. 3 dni w tygodniu x 4 godziny)
•    Umiejętność pracy z informacją (w szczególności znajomość oficjalnych źródeł wiedzy, sprawne wyszukiwanie informacji w Internecie, podstawowa znajomość zagadnień związanych z prawem autorskim).
•    Znajomość w stopniu komunikatywnym min. jednego języka obcego.
•    Dobra znajomość pakietu biurowego MS Office.
•    Otwartość, umiejętność pracy w zespole, gotowość podejmowania nowych wyzwań.
Ponadto mile widziane będą:
•    Doświadczenie w pracy biurowej.
•    Doświadczenie w przygotowywaniu tekstów (zdobyte we współpracy z gazetką szkolną, gazetą uczelnianą, serwisami internetowymi, w trakcie pisania bloga itd.) i/lub reportaży filmowych.
•    Doświadczenie w organizowaniu różnego rodzaju wydarzeń (konferencje, kampanie, działania organizowane przez koła naukowe, samorząd studencki itp.).
•    Doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych i wystąpieniach publicznych (udział w konferencjach, debatach, prezentacje).
Zakres zadań w ramach praktyki/wolontariatu:
•    Opracowywanie materiałów na stronę internetową, kanałów w mediach społecznościowych i do newslettera.
•    Wyszukiwanie informacji i pomoc w przygotowywaniu odpowiedzi na pytania klientów RODM.
•    Pomoc w organizacji działań RODM takich jak: konferencje, debaty, wykłady itp.
•    Prowadzenie szkoleń (lekcje, warsztaty itp.) dla dzieci i młodzieży.
•    Pomoc w opracowywaniu projektów informacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych z zakresu priorytetów polskiej polityki zagranicznej.
•    Pomoc w prowadzeniu bazy inicjatyw o charakterze międzynarodowym realizowanych w regionie.
Wymagane dokumeny:
W przypadku praktyk: umowa o realizację praktyk studenckich (na formularzu przygotowanym przez uczelnię), w przypadku wolontariatu RODM przygotowuje porozumienie wolontariackie.
Czas trwania:
Minimalny czas trwania praktyk/wolontariatu to 2 miesiące, a częstotliwość 3 razy w tygodniu.
Jak się zgłosić?
1.    Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres: rodm@rodm-krakow.pl. UWAGA! Dokumenty muszą zawierać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, w przeciwnym razie będą od razu usuwane.
2.    W dalszej kolejność wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne.