mLegitymacja studencka już dostępna

02-10-2023

mLegitymacja to legitymacja studencka w telefonie - działa tak, jak tradycyjny dokument. Pokazując ją na ekranie smartfona potwierdzisz, że jesteś studentem, skorzystasz z ulg i zwolnień.
Do obsługi mLegitymacji musisz mieć skonfigurowaną aplikację mObywatel (https://info.mobywatel.gov.pl)

Aby aktywować mLegitymację:
> wejdź na stronę mlegitymacja.ka.edu.pl
> zaloguj się do Centralnego Systemu Logowania
> zleć wygenerowanie mLegitymacji
> poczekaj na informację zwrotną o gotowej mLegitymacji (może to potrwać kilka minut) - pojawi się komunikat "mLegitymacja gotowa do odbioru"
> postępuj zgodnie z wyświetloną instrukcją

Jeżeli legitymacja została prawidłowo dodana do aplikacji należy kliknąć przycisk "Potwierdź odbiór".

mLegitymacja studencka jest ważna w okresie ważności Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (jest wystawiana po przedłużeniu w dziekanacie Elektronicznej Legitymacji Studenckiej).
Przedłużenie terminu ważności Elektroniczej Legitymacji Studenckiej, nie powoduje automatycznego przedłużenia mLegitymacji. W tym celu należy usunąć mLegitymację z aplikacji i powtórzyć powyższą procedurę ponownie.

Dodanie mLegitymacji nie zwalnia z posiadania tradycyjnej elektronicznej legitymacji studenckiej.