Wykład "Zaczyna się czas VUCA"

27-01-2019

Dziekan Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych wspólnie z BoConcept Kraków zaprasza na najnowszy wykład Zuzanny Skalskiej ZACZYNA SIĘ CZAS VUCA.

W efekcie ciągłych dążeń do ulepszania świata poprzez technologie (tak naprawdę dla dobra samej technologii) stoimy przed czwartą rewolucją przemysłową. Gdzie jedno się zaczyna, inne się kończy. Jesteśmy świadkami schyłku umownego porządku świata jaki panował przez ostatnie 20 lat. Kończy się dotychczasowy system myślenia, kończy się zaufanie do polityki i do mediów, kończy się system finansowy i cierpliwość społeczeństwa. Zaczyna się czas VUCA.

Co to jest VUCA? VUCA to angielski skrót od słów Volatile, Uncertain, Complex i Ambiguous, określający środowisko biznesowe, które jak nigdy wcześniej w historii jest niestabilne, niepewne, złożone i niejednoznaczne. Czas postawić sobie różne ważne pytania. Witamy w wielobiegunowym świecie!

Patronat nad wykładem objęli:
- Dziekan Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prof. nadzw. dr inż. arch. Krzysztof Ingarden
- Stowarzyszenie dla Edukacji Architektonicznej SEA/AAE

Miejsce: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
AULA 130A (I piętro)
Data: czwartek 21.02.2019
Rejestracja: od 16:30
Rozpoczęcie wykładu: 17:00
Parking przy uczelni dostępny dla uczestników w dniu wykładu
Szatnia czynna do 21:00

Wykład jest zamknięty i dedykowany WYŁĄCZNIE:
- Projektantom, Architektom i Dekoratorom Wnętrz współpracującym z salonem BoConcept na podstawie podpisanej umowy
- stałym klientom BoConcept
- środowisku akademickiemu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, ze szczególnym uwzględnieniem studentów i wykładowców Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych
- członkom Stowarzyszenia dla Edukacji Architektonicznej SEA/AAE

Warunkiem uczestnictwa w wykładzie jest rejestracja oraz potwierdzenie uczestnictwa (bilet) otrzymane od organizatora oraz w przypadku studentów okazania legitymacji studenckiej Krakowskiej Akademii przed wejściem do auli. W przypadku braku legitymacji organizator zastrzega sobie możliwość odmowy wpuszczenia na wykład. Podczas spotkania nie można używać sprzętu nagrywającego oraz robić zdjęć. Zachęcamy do notowania oraz żywej dyskusji.

REJESTRACJA: https://vuca-boconceptkrakow-2019.konfeo.com

ZUZANNA SKALSKA. Urodzona w Warszawie, mieszka w Holandii od 1992 roku. Studiowała w Design Academy w Eindhoven oraz Królewskiej Akademii Sztuki i Projektowania w Den Bosch. Po ukończeniu studiów w roku 1998, Zuzanna rozpoczęła karierę jako Sensorial Trend Analyst w departamencie strategii firmy Philips Design w Eindhoven. W 2001 roku Zuzanna dołączyła do zespołu VanBerlo, w którym odpowiedzialna była za stworzenie działu trendów i ich implementacji w procesy projektowe we wzornictwie przemysłowym. W 2007 roku rozpoczęła pracę pod egida marki 360Inspiration, która w 2014 roku stała się niezależną firmą pod zarządem Skalskiej. Przez ponad siedem lat była członkiem zarządu Dutch Design Week w Eindhoven (DDW). Dziś zajmuje tam miejsce w radzie doradczej. Zuzanna została również nagrodzona licznymi, prestiżowymi nagrodami designu (Red Dot i IF Design Award). Ale dla niej największą wartość mają nagrody otrzymane od lokalnej społeczności tj. 7 miejsce w rankingu 50-ciu najbardziej wpływowych kobiet na miasto i region Eindhoven, oraz przyznanie jej tytułu Expat Top 10 - grono osób, które przyczyniły się do rozwoju miasta Eindhoven w zakresie technologii, wiedzy, ekonomii oraz designu. Od roku 2006 Zuzanna jest wykładowcą na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Wykłada również na Parsons The New School w Nowym Jorku. Jest zapraszana jako członek kapituły różnych międzynarodowych konkursów dotyczących innowacji i designu. Wspólnie z Li Edelkoort i Piotrem Voelkel jest współtwórcą wyższej szkoły designu, School of Form w Poznaniu.

Spotkanie jest pierwszym z serii wykładów i warsztatów organizowanych wspólnie przez krakowski salon BoConcept wraz z Wydziałem Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Stowarzyszenie dla Edukacji Architektonicznej SEA/AAE.