Nowy kierunek - RATOWNICTWO MEDYCZNE!!!

17-12-2009

Informacja o kierunku studiów

Ratownictwo medyczne – to nie tylko jedna z najpiękniejszych pasji, ale również nowy, prestiżowy zawód medyczny. Ratownicy medycy profesjonalnie przygotowani do samodzielnego wykonywania zawodu wprowadzają nową jakość do polskiej medycyny ratunkowej. Szpitalne oddziały ratunkowe, zespoły ratownictwa medycznego, lotnicze zespoły ratownictwa medycznego i inne jednostki systemu ratownictwa ciągle posiadają niedobór ratowników medycznych, szczególnie tych z wyższym wykształceniem.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Krakowska Akademia im.A.F. Modrzewskiego w Krakowie rozpoczyna kształcenie na kierunku ratownictwo medyczne. Do współpracy w wprowadzeniu nowoczesne kierunku zaprosiliśmy wiodącą kadrę naukową lekarzy ze specjalności medycyny ratunkowej, chirurgii ogólnej, pediatrii, chorób wewnętrznych, anestezjologii i intensywnej terapii, neurochirurgii, ekspertów w zakresie zarządzania katastrofami, zdarzeniami masowymi i innymi sytuacjami kryzysowymi, posiadającymi praktyczne doświadczenie zdobyte nie tylko w Polsce, ale również USA, Izraelu, Turcji.
O praktyczną naukę zawodu ratownika medycznego zadbają instruktorzy, wykonujący na co dzień zawód ratownika medycznego. Dla przyszłych ratowników medycznych Krakowska Akademia tworzy jedną z najnowocześniejszych pracowni ratownictwa medycznego złożoną m.in. z przedziału medycznego ambulansu, gruzowiska oraz stanowisk intensywnej terapii. Program studiów obejmuje ponadto poszerzony zakres języka angielskiego, tak aby opanowanie znajomości języka umożliwiło przyszłym paramedykom pracę także zagranicą.

Tryb studiów

Kształcenie na kierunku ratownictwo realizowane będzie w systemie 3-letnich (6 semestrów) licencjackich studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych, które w sposób szczególny adresowane są dla absolwentów szkół policealnych w zakresie ratownictwa medycznego.
Wymiar zajęć na studiach stacjonarnych wynosić będzie 3801 godzin, natomiast w przypadków studiów niestacjonarnych - 2719 godzin. Studenci ratownictwa medycznego uczestniczyć będą w praktykach zawodowych, obozach sprawnościowo – szkoleniowych i innych praktycznych formach nauki zawodu. W trakcie obozu planuje się równoczesną naukę języka.
Dodatkowo, studenci ratownictwa w Krakowskiej Akademii otrzymają w trakcie trwania studiów możliwość zdobycia kursów i umiejętności w szczegółowych dziedzinach ratownictwa medycznego.

Najniższe czesne! Sprawdź!

95% zniżki na wpisowe dla osób rozpoczynających naukę od lutego 2010 r.!

Szczegółowe informacje otrzymają Państwo kontaktując się z  Działem Rekrutacji