Nowy kierunek - ARCHITEKTURA WNĘTRZ !!!

24-11-2009

Informujemy, że decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Architektury i Sztuk Pięknych otrzymał uprawnienie do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku ARCHITEKTURA WNĘTRZ.

Studia na kierunku Architektura wnętrz dają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zdobywania wiedzy z zakresu zagadnień projektowych (projektowanie wnętrz, mebli, wystaw), historii sztuki, historii designu, geometrii wykreślnej, budownictwa, ergonomii, oświetlenia, itp. Przygotowują do samodzielnej lub zespołowej pracy projektowej związanej z kształtowaniem przestrzeni w najbliższym otoczeniu człowieka. Absolwent uzyska przygotowanie praktyczne pozwalające na sprawne poruszanie się w zawodzie i korzystanie z nabytych umiejętności w dziedzinie aranżacji wnętrz przy zastosowaniu typowych elementów wyposażenia lub elementów własnego projektu (np. wnętrza mieszkalne w budownictwie wielorodzinnym i jednorodzinnym, wnętrza użyteczności publicznej: handlowe, gastronomiczne, hotelowe, dydaktyczne); aranżacji przestrzeni otwartych (np. place zabaw, tereny rekreacyjne); aranżacji przestrzeni ekspozycyjnych z zastosowaniem typowych systemów wystawienniczych; projektowania elementów wyposażenia wnętrz i mebli o funkcjach użytkowych.

Więcej informacji w Dziale Rekrutacji