Krakowska Akademia wyróżniona certyfikatami „Uczelnia Liderów 2014” i „Najwyższa Jakość Studiów”

23-06-2014

Z satysfakcją informujemy, że Krakowska Akademia po raz czwarty została „Uczelnią Liderów” oraz otrzymała Certyfikat „Najwyższa Jakość Studiów” w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych, pod patronatem prof. dra hab. Jerzego Buzka, Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012.

Certyfikaty „Uczelnia Liderów” – jak napisano w uzasadnieniu - przyznawane są uczelniom, które kształcą absolwentów twórczych, kreatywnych, innowacyjnych i przez to atrakcyjnych dla rynku pracy. Wyróżniane są uczelnie kształcące w oparciu o nowoczesne programy studiów, zgodnie z potrzebami otoczenia społeczno-gospodarczego, przestrzegające wysokich standardów edukacyjnych oraz podejmujące aktywne działania zorientowane na realizację w praktyce idei przedsiębiorczości akademickiej.

Certyfikat „Najwyższa Jakość Studiów” otrzymują uczelnie, które wdrożyły najbardziej zaawansowane, oryginalne, nowoczesne i efektywne systemy zapewniania jakości kształcenia, determinujące rozwój różnorodnych programów i form kształcenia sprzyjające innowacyjności w dydaktyce akademickiej.

Współorganizatorem programu „Uczelnia Liderów” jest  Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.