Zofia Bednarczyk i doc. dr...

mgr inż. arch. Zofia Bednarczyk, absolwentka Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych zdobywczynią prestiżowej nagrody SARP

07-04-2014

Prestiżową Nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich im. Zbyszka Zawistowskiego DYPLOM ROKU 2014 za najlepszą pracę magisterską wykonaną w ostatnim roku w polskich uczelniach architektonicznych otrzymała mgr inż. arch. Zofia Bednarczyk, absolwentka Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych KAAFM, za projekt nowego lotniska w Bielsku-Białej. Promotorem nagrodzonej pracy był dr inż. arch. Piotr Wróbel.

W sobotę, 5 kwietnia 2014 w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich przy ul. Foksal 2 w Warszawie, odbyła się jubileuszowa uroczystość wręczenia Dorocznej Nagrody SARP na najlepszy dyplom, który uzyskał w danym roku tytuł magistra inżyniera architekta na polskich uczelniach architektonicznych – DYPLOM ROKU 2014. Była to 50. edycja tego konkursu.

Jury obradowało w składzie:

arch. Włodzimierz Mucha, Wiceprezes SARP, Oddział Warszawa – Przewodniczący

arch. Konrad Grabowiecki, Oddział Warszawa – Sędzia Referent

arch. Mirosław Siemionow, Oddział Białystok

arch. Jacek Krych, Oddział Katowice

arch. Regina Kozakiewicz-Opałka, Oddział Kielce

arch. Jacek Ewý, Oddział Kraków

arch. Arkadiusz Bojczuk, Oddział Lublin

arch. Maciej Musiał Oddział Łódź

arch. Katarzyna Weiss, Oddział Poznań

arch. Florian Grzybowski, Oddział Szczecin

arch. Maciej Kuryłowicz, Oddział Warszawa

arch. Mariusz Cadler, Oddział Wrocław

arch. Paweł Wład Kowalski, Oddział Wybrzeże

arch. Leon Szapowałow, Oddział Zielona Góra

Doroczna Nagroda SARP im. Zbyszka Zawistowskiego DYPLOM ROKU 2014:

Lotnisko w Bielsku-Białej

autor: Zofia Bednarczyk

promotor: dr inż. arch. Piotr Wróbel

Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego

Nagrodę przyznano za modelowe powiązanie projektu lotniska i przestrzeni okołolotniskowych w Bielsku Białej. Nagrodzony projekt w sposób twórczy odnosi się do kontekstu urbanistycznego i architektonicznego. Zaproponowane rozwiązania harmonijnie nawiązuje do skali miasta, wzbogacając je o przestrzenie publiczne i nowe funkcje. Wysoki poziom pracy, którą wykonano z wnikliwą analizą świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu profesjonalnym i kreatywności.

Nagroda dla Zosi Bednarczyk jest dla nas wszystkich wielką satysfakcją. Laureatce i Promotorowi serdecznie gratulujemy!