Jakość wygrywa! Konkurs Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnięty

05-12-2013
3 grudnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki konkursu skierowanego do wszystkich polskich uczelni w którym najlepsze programy studiów zostały nagrodzone milionem złotych.  Spośród zgłoszonych 261 wniosków Komisja najwyżej oceniła 26 programów, wśród nich dziennikarstwo i komunikację społeczną w Krakowskiej Akademii. Decydującym elementem branym pod uwagę przez komisję konkursową powołaną przez Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego była jakość programu kształcenia na zgłoszonym kierunku.

Członkowie komisji oceniali czy programy są innowacyjne i czy przewidziane zajęcia oraz metody kształcenia w sposób przemyślany, spójny i wiarygodny prowadzą do uzyskania przez studentów odpowiedniej wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych. W przypadku profilu praktycznego – a taki jest realizowany na dziennikarstwie i komunikacji społecznej w KA - oceniane było m.in.  rozwijanie umiejętności zawodowych studentów,  jakość praktyk czy współpraca uczelni z potencjalnymi pracodawcami. Komisja zwracała również uwagę na to jak uczelnie monitorują losy swoich absolwentów, jak skuteczne oceniani są nauczyciele akademiccy i czy metody nauczania wykraczają poza standardową ofertę dydaktyczną.

Dzięki ministerialnym środkom możliwe będzie jeszcze lepsze praktyczne przygotowanie studentów do pracy w wybranym zawodzie.