Orzeł
A A A

Aktualności

drukuj drukuj

Festiwal Nauki 2013! Zapraszamy!

09-05-2013

Zapraszamy do odwiedzenia namiotu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego podczas Festiwalu Nauki, który odbędzie się na Rynku Głównym w dniach 16-18 maja 2013 r.

 

W programie między innymi:
Atelier, czyli jak powstaje sztuka – warsztaty
'Eksperymentuj z nami- zapraszamy do świata eksperymentów przyrodniczo-fizyczno-chemicznych - warsztaty dla dzieci
Mamo! Tato! Mam Talent! - diagnoza uzdolnień dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
Jak to działa – wariograf, czyli wykrywacz kłamstw.
Co każda kobieta powinna wiedzieć o urodzie- eko-warsztaty – jak powstają zdrowe kremy.
Pokazy ratownictwa medycznego i wiele innych atrakcji!
 

Program udziału Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Festiwalu Nauki 2013


czwartek 16 maja 2013
- "Jak wyobrażenia stają się sztuką" - psychozabawa, która w ekspresyjny sposób da ujście
drzemiącym w nas wyobrażeniom związanym z wodą.
- "Negocjator" - prosta gra negocjacyjna, która pozwoli sprawdzić się w roli negocjatora. Scenariusz gry będzie osadzony w takim środowisku, aby zarówno dzieci jak i dorośli mogli się przy tym świetnie bawić.
- Labolatorium psychologiczne:"A Ja to Kto?" – za pomocą zestawu psychotestów pokazujących różne cechy charakteru, style zachowania, preferencje osobiste uczestnicy będą mogli lepiej poznać siebie i swój styl działania w różnych sytuacjach.
- Atelier – czyli jak powstaje sztuka - prezentacje malarskie i rzeźbiarskie oraz prezentacje projektów architektonicznych studentów Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych. Wspólne tworzenie małych form artystycznych.

 

piątek 17 maja 2013
- Projekt planista - warsztaty polegające na zaproponowaniu nowatorskiego urządzenia wybranego terenu w Krakowie (Zakrzówek w Krakowie - rekreacja w mieście), uwzględniając charakter miejsca i funkcje wyznaczone w dokumentach planistycznych (umożliwienie wykorzystania tego rejonu na publiczne cele rekreacyjne, wypoczynkowe i sportowe, przy uwzględnieniu jego walorów przyrodniczych i widokowych.)
- Wykrywacz kłamstw - prezentacja działania poligrafu
- Jaka jest Twoja świadomość prawna – quiz z nagrodami na temat świadomości prawnej
- Młodość, prędkość, narkotyki - prezentacja „alko gogli” – symulacja jazdy pod wpływem alkoholu, prezentacja pomiarów dokonanych przy pomocy specjalnego wózka mierniczego stosowanego na miejscu wypadków drogowych. Prezentacja plakatów i materiałów poglądowych dotyczących różnych rodzajów narkotyków i innych substancji odurzających. Prezentacja będzie dotyczyła następujących zagadnień: jak wyglądają różne rodzaje narkotyków i jak je rozpoznać, jakie są typowe objawy po zażyciu narkotyków, jakie są konsekwencje prawne posiadania narkotyków, jakie miejsca są szczególnie narażone na kontakt z narkotykami.


sobota 18 maja 2013
- Akademia Polskiego Filmu – Czy znasz polskie kino?- quiz z nagrodami
- Każdy z nas jest socjologiem! Człowiek jako istota społeczna posiada cały zasób wiedzy pozwalający na prawidłowe funkcjonowanie pośród innych ludzi. Celem proponowanej przez nas zabawy jest pokazanie uczestnikom w jaki sposób znane im z życia codziennego zjawiska i mechanizmy społeczne (jak konformizm, komunikacja, władza czy nierówności) są interpretowane i wyjaśniane językiem nauki. – quiz z nagrodami

- Foto-socjologia", czyli gra socjologiczna - jak przedstawić pojęcia i kategorie socjologiczne za pomocą fotografii. Każdy z uczestników wylosuje trzy pojęcia socjologiczne wraz z opisem i definicjami; za pomocą telefonu komórkowego w obrębie Rynku gracz przedstawi takie pojęcia jak: tłum, grupa społeczna, kategoria społeczna, kultura masowa, kultura wysoka, rola społeczna, grupa pierwotna, anomia, wykluczenie, ideologia, gender, subkultura, a także wiele innych. W konkursie będą oceniane niebanalne, pomysłowe i zaskakujące ilustracje tych pojęć, mogą też być zdjęcia metaforyczne. Na autorów najciekawszych fotografii czekają atrakcyjne nagrody.

- Mamo, Tato – mam Talent! – diagnoza uzdolnień dzieci w wieku wczesnoszkolnym przy wykorzystaniu testów używanych do diagnozy uzdolnień w Słowenii i na Ukrainie. Diagnozę prowadzić będą studenci biorący udział w międzynarodowym projekcie: Nauka–Sztuka-Edukacja - opracowanie i upowszechnianie innowacyjnego modelu diagnozy, metod, form pracy i opieki nad uczniem zdolnym plastycznie”. Zapraszamy dzieci i opiekunów - rodziców lub dziadków. Po diagnozie odbędą się warsztaty działalności plastycznej –przeznaczone dla najmłodszych odbiorców sztuki prowadzone przez metodyków edukacji plastycznej i studentów pedagogiki
- Eksperymentuj z nami! - zapraszamy do świata eksperymentów przyrodniczo-fizyczno-chemicznych – warsztaty dla dzieci prowadzone przez metodyków edukacji społeczno-przyrodnicznej i studentów pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej
- Don't play with fire, play with words' – warsztaty tłumaczeniowe dla dzieci i młodzieży
zadania dla różnych grup wiekowych: (dzieci do 12 lat) – tłumaczenie wierszy i piosenek,
(grupa wiekowa 13-15 lat) czytanie po angielsku ze streszczeniem
po polsku, (grupa 16 i więcej lat) tłumaczenia przysłów i innych zwrotów . Za najlepsze tłumaczenia przewidziane będą nagrody.

- Co współczesna kobieta powinna wiedzieć o urodzie? warsztaty obejmujące diagnostykę kosmetologiczną cery, prezentację zabiegów parafinowych na dłonie oraz prezentacje procesu przygotowania kremów do róznego typu cery.

- Turystyka- to nauka! - Poznaj najpiękniejsze zakątki świata – pokaz filmów i prezentacji przygotowanych przez studentów. Wystawa zdjęć, degustacja przysmaków regionalnych oraz konkurs wiedzy na temat prezentowanych atrakcji turystycznych

 

Przez cały czas trwania festiwalu studenci kierunku Ratownictwo medyczne prowadzić będą w szkoleniowej karetce zespołu ratownictwa medycznego zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy


Plan aktywności na scenie głównej:
17.05.2013
11.00-11.30 Wydział Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych – symulacja rozprawy sadowej
 

Pełna lista Aktualności
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito