Krakowska Akademia „Uczelnią Liderów 2012”

12-06-2012

Miło nam poinformować że Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego otrzymała Certyfikat „Uczelnia Liderów 2012” w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego pod patronatem Parlamentu Europejskiego.

Certyfikaty „Uczelnia Liderów” przyznawane są szkołom wyższym  które podejmują wysiłki by kształcić absolwentów atrakcyjnych dla rynku pracy, kreatywnych, innowacyjnych i twórczych. Certyfikat jest potwierdzeniem, że Uczelnia stara się łączyć dbałość o jakość kształcenia z edukacją praktyczną studentów, by byli oni jak najlepiej przygotowani do przyszłej pracy i kariery zawodowej w zjednoczonej Europie.

Podczas Gali Finałowej która odbyła się 12 czerwca, rektor Krakowskiej Akademii prof. Jerzy Malec odebrał także nagrodę specjalną – statuetkę „Aurea Praxis” dla rektorów wykazujących się szczególnym osobistym zaangażowaniem na rzecz rozwoju i promowania w swoich ośrodkach akademickich idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej.