Festiwal Nauki 2012

Festiwal Nauki 2012

Program udziału Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

czwartek 10 maja 2012

Kiedy terapia spotkała się ze sztuką – arteterapia czyli leczenie przez sztukę
– warsztaty na których poznamy metody pracy terapeutycznej przy pomocy mediów artystycznych. Każdy chętny będzie mógł dać upust swoim emocjom i stworzyć swoje własne dzieło sztuki.
Internet – wróg czy przyjaciel – psychonetologia - co psychologia wie o internautach
– wszyscy chętni dowiedzą się jakie niebezpieczeństwa grożą użytkownikom w przestrzeni wirtualnej i jak się przed nimi ustrzec. Przy stanowisku komputerowym będzie można oszacować u siebie stopień ryzyka uzależnienia od Internetu.
Laboratorium psychologiczna – czyli psychologia w praktyce

– przy pomocy szeregu narzędzi psychologicznych będzie można poznać lepiej samego siebie. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się jak sprawnie potrafią porozumiewać się z innymi, jak rozwiązują problemy, czy potrafią dobrze słuchać i jasno wyrażać swoje myśli. Szukającym ścieżki kariery pomożemy określić preferencje zawodowe oraz własny potencjał.
Nasza RodzinKA – wspólne malowanie rękami portretu rodziny

– w sprawny i angażujący wszystkich członków rodziny sposób, będziemy tworzyli, na pamiątkę tego wydarzenia, portrety rodzin. Przy tej okazji poznamy tajniki dobrej komunikacji w rodzinie oraz sekrety trwałych i dających szczęście relacji między bliskimi.
Atelier – czyli jak powstaje sztuka

– prezentacje malarskie i rzeźbiarskie oraz prezentacje projektów architektonicznych studentów Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych. Wspólne tworzenie małych form artystycznych.

piątek 11 maja 2012

Projekt planista

– warsztaty polegające na zaproponowaniu nowatorskiego urządzenia wybranego terenu w Krakowie (Bulwary Wiślane od Mostu Dębnickiego do KAAFM), uwzględniając charakter miejsca i funkcje wyznaczone w dokumentach planistycznych
Test Przedsiębiorczości

– ankieta dotycząca poziomu przedsiębiorczości. Prezentacja działań i programów wspierających przedsiębiorczość oraz Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości
Wykrywacz kłamstw

– prezentacja działania poligrafu
Jaka jest Twoja świadomość prawna

– quiz z nagrodami na temat świadomości prawnej
Młodość, prędkość, narkotyki

– prezentacja „alko gogli” – symulacja jazdy pod wpływem alkoholu, prezentacja pomiarów dokonanych przy pomocy specjalnego wózka mierniczego stosowanego na miejscu wypadków drogowych. Prezentacja plakatów i materiałów poglądowych dotyczących różnych rodzajów narkotyków i innych substancji odurzających. Prezentacja będzie dotyczyła następujących zagadnień: jak wyglądają różne rodzaje narkotyków i jak je rozpoznać, jakie są typowe objawy po zażyciu narkotyków, jakie są konsekwencje prawne posiadania narkotyków, jakie miejsca są szczególnie narażone na kontakt z narkotykami.

sobota 12 maja 2012

Sprawdź, czy jesteś konwergentny!

– czyli jak współczesne medioznawstwo opisuje aktualny stan kultury - quiz z nagrodami
Każdy z nas jest socjologiem!

– Człowiek jako istota społeczna posiada cały zasób wiedzy pozwalający na prawidłowe funkcjonowanie pośród innych ludzi. Celem proponowanej przez nas zabawy jest pokazanie uczestnikom w jaki sposób znane im z życia codziennego zjawiska i mechanizmy społeczne (jak konformizm, komunikacja, władza czy nierówności) są interpretowane i wyjaśniane językiem nauki. – quiz z nagrodami

Sprawdź swoje uzdolnienia

– warsztaty z praktycznym zastosowaniem programów komputerowych - wykorzystanie narzędzi diagnostycznych do oceny preferencji zawodowych uczniów. Prezentacja wyników realizacji Projektu „Doradztwo zawodowe w praktyce – diagnostyczne i metodyczne wspieranie rozwoju zainteresowań zawodowych uczniów”

Żyj zdrowo

– pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar poziomu cukru we krwi, pomiar BMI- wskaźnika masy ciała, planowanie diety
Co współczesna kobieta powinna wiedzieć o urodzie?

– warsztaty obejmujące diagnostykę kosmetologiczną cery, prezentację zabiegów parafinowych na dłonie oraz prezentacje procesu przygotowania kremów do róznego typu cery.
Turystyka- to nauka!

– Poznaj najpiękniejsze zakątki świata – pokaz filmów i prezentacji przygotowanych przez studentów. Wystawa zdjęć, degustacja przysmaków regionalnych oraz konkurs wiedzy na temat prezentowanych atrakcji turystycznych

UWAGA!!! Przez cały czas trwania festiwalu studenci kierunku Ratownictwo medyczne/Wydział Zdrowia i Nauk Medycznych prowadzić będą w szkoleniowej karetce zespołu ratownictwa medycznego zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Wydarzenie towarzyszące:

W ramach projektu Akademia Polskiego Filmu (realizowanego wspólnie z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej) zapraszamy na imprezę towarzyszącą Festiwalowi Nauki – panel dyskusyjny pt. Co nam zostało z dziedzictwa polskiej szkoły filmowej?. Panel odbędzie się na terenie campusu Krakowskiej Akademii (ul. G. Herlinga-Grudzińskiego 1).
Plan aktywności na scenie głównej:
11.05. 2012 - piątek
13.10 - 13.30 Prezentacje Formacji Tanecznej INTRYGA/ Występ Kamila Radwana- Mistrza Europy Wushu z 2008 r.
15.00 - 15.30 Prezentacje Formacji Tanecznych INTRYGA / Występ Kamila Radwana- Mistrza Europy Wushu z 2008 r.

17.00 do 17.30 Wirtualna kradzież- realne konsekwencje - symulacja rozprawy karnej

12.05. 2012 - sobota
13.10-13.40 Wirtualna kradzież- realne konsekwencje - symulacja rozprawy karnej