warsztaty Future City Game pod hasłem „Akcja: KAAFM dla studentów i Krakowa"

24-06-2011

W dniach 4-5 czerwca 2011 r. Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie zorganizowała warsztaty Future City Game pod hasłem „Akcja: KAAFM dla studentów i Krakowa. Koncepcja urządzenia terenu kampusu”. Warsztaty były przeznaczone dla studentów III roku kierunku Gospodarka Przestrzenna jako rozszerzenie zajęć z przedmiotu Fizjonomia miast i regionów.

Impreza została przeprowadzona metodą opracowaną przez British Council w ramach projektu Creative Cities. Podczas Future City Game dyskutowane są zagadnienia konkretnych przestrzeni miejskich, z udziałem przedstawicieli środowisk lokalnych i zaproszonych ekspertów. Dotychczas odbyło się ok. 60-u tego rodzaju spotkań, w licznych europejskich miastach.

Uczestnicy naszych warsztatów zostali podzieleni na 6 rywalizujących ze sobą grup. Celem było zaproponowanie takiego urządzenia terenu kampusu i terenów bezpośrednio z nim sąsiadujących, aby stały się one jeszcze bardziej atrakcyjne dla studentów, a także mieszkańców Krakowa. W głosowaniu na najlepszy projekt brali udział wszyscy uczestnicy warsztatów, a zwycięska grupa otrzymała nagrody ufundowane przez władze uczelni. Ekspertami podczas tej edycji warsztatów byli: prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Elżbieta Kaczmarska oraz dr inż. Marcin Jonak, wykładowcy KAAFM.