Orzeł
A A A

Fizjoterapia

drukuj drukuj

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r. Wydział Zdrowia i Nauk Medycznych Krakowskiej Akademii otrzymał uprawnienia do prowadzenia kształcenia na kierunku "fizjoterapia" na poziomie studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym.

Zapraszamy do Działu Rekrutacji

Studia drugiego stopnia są adresowane do absolwentów studiów licencjackich kierunku Fizjoterapia z tytułem licencjata. Studia kończą się obroną pracy magisterskiej, absolwenci otrzymują tytuł magistra fizjoterapii.
Absolwenci studiów II stopnia uzyskują kompetencje niezbędne do wykonywania badań z zakresu diagnostyki funkcjonalnej, planowania, wykonywania i kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii.

W trakcie studiów prowadzone są zajęcia z metod specjalnych w rehabilitacji m.in. terapii manualnej, metoda Muligana, Kinesiotapig, metody stosowane neurorehabilitacji, co daje absolwentom dobrą pozycję na rynku pracy. Ponadto, objęte planem studiów przedmioty tj.: Alternatywne metody terapeutyczne, Ultrasonografia narządu ruchu i sonofeedback w fizjoterapii oraz Dietetyczny coaching dają tym samym szerszą perspektywę pracy z pacjentem. Wśród przedmiotów do wyboru prowadzone są również w wykładowym języku angielskim.

Absolwenci mają możliwość prowadzenia badań stanowiąc skład zespołu badawczego, kierowania zespołem terapeutycznym, organizacji i zarządzania placówkami oferującymi usługi fizjoterapeutyczne.
Absolwenci są przygotowani do podjęcia studiów trzeciego stopnia – studiów doktoranckich.
 

Od roku akademickiego 2017/2018 na kierunku Fizjoterapia prowadzimy także studia jednolite magisterskie

Rejestracja on-line

Dział Rekrutacji

Krakowskiej Akademii
im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1
30-705 Kraków, budynek C, parter
czynne: pon-pt 8.00-16.00
sob 9.00-15.00 (lipiec-październik)

tel. 12 252 44 00, 12 252 44 04
fax: 12 252 44 05

Kierownik: mgr inż. Dorota Limanówka - Bargiel
mgr inż. Małgorzata Duda

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito