Orzeł
A A A

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

drukuj drukuj

Studia II stopnia

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 8 października 2014 r. Wydział Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych otrzymał uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Specjalność: Produkcja medialna

Specjalność przygotuje absolwentów do pracy w charakterze samodzielnego producenta medialnego lub członka zespołu produkcyjnego. Osoba kończąca tę specjalność poza wiedzą i umiejętnościami związanymi z wykonywaniem zawodu dziennikarza, będzie miała również wiedzę i umiejętności związane z realizacją telewizyjną i radiową.

Wybrane przedmioty specjalnościowe: warsztat samodzielnego producenta medialnego, organizacja produkcji telewizyjnej, produkcja formatów telewizyjnych.

Specjalność: Nowe narzędzia w dziennikarstwie i PR

Specjalność przygotuje absolwentów do pracy w redakcjach nowych i tradycyjnych mediów w charakterze dziennikarza oraz w branży public relations i reklamy, wyposażając ich w umiejętności posługiwania się nowymi narzędziami i technologiami medialnymi i komunikacyjnymi.

Specjalność pod patronatem RMF FM oraz Stowarzyszenia Kraków PR.

Wybrane przedmioty specjalnościowe: mierzalność w działaniach PR, PR międzynarodowy, branding osób i instytucji, media społecznościowe w pracy dziennikarza i piarowca.

Patronat nad specjalnością objęła agencja public relations Planet PR - wyspecjalizowana agencja zintegrowanej komunikacji dostarczająca kompletne, strategiczne rozwiązania komunikacyjne, przygotowane według światowych standardów i trendów: od pomysłu, przez analizy i strategie, po efektywne wdrożenie zaplanowanych rozwiązań. Planet PR jest jednym z liderów zajmujących się marketingiem i upowszechnianiem wiedzy o sektorze innowacyjnej gospodarki. Jako jedyna polska agencja należy do światowej sieci GlobalCOM-PR Network.

Rejestracja on-line

Dział Rekrutacji

Krakowskiej Akademii
im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1
30-705 Kraków, budynek C, parter
czynne: pon-pt 8.00-16.00
sob 9.00-15.00 (lipiec-październik)

tel. 12 252 44 00, 12 252 44 04
fax: 12 252 44 05

Kierownik: mgr inż. Dorota Limanówka - Bargiel
mgr inż. Małgorzata Duda

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito