Orzeł
A A A

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

drukuj drukuj

Studia I stopnia

Jeśli masz szerokie zainteresowania i ciekawość świata, potrafisz dostrzec więcej niż inni i chcesz się tym dzielić, lubisz słuchać i zadawać pytania – dziennikarstwo jest dla Ciebie!
Studia pozwalają zrozumieć współczesny świat i dają narzędzia do jego opisu. W arkana zawodu wprowadzą Cię praktycy związani z mediami i public relations. Pod ich kierunkiem będziesz szlifować język wypowiedzi dziennikarskiej, pracować nad głosem, realizować materiały video, uczyć się podstaw warsztatu operatorskiego i montażu, poznasz pracę rzecznika prasowego i piarowca. Nauczymy Cię samodzielnie realizować materiały dziennikarskie, promocyjne i reklamowe na potrzeby portali internetowych i mediów tradycyjnych.


Zajęcia praktyczne prowadzą dziennikarze m.in. z TVP, TVN i Radia RMF FM, a także specjaliści public relations z Planet PR.
Dostaniesz do dyspozycji kamery i sprzęt do realizacji dźwięku, pracownię radiową i pracownię montażu telewizyjnego.
Studia przygotowują do pracy na stanowiskach dziennikarza, specjalisty public relations, specjalisty do spraw komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, rzecznika prasowego czy też doradcy ds. kontaktów z mediami instytucji, firm i organizacji.
 

Specjalności do wyboru od II roku studiów

 

Studenci mają możliwość doskonalenia umiejętności dziennikarskich w studenckim magazynie „Mixer”, radiu „Frycz” i telewizji internetowej ktvi.pl, maja także szansę działać w kole naukowym dziennikarzy, które jest organizatorem Ogólnopolskiej Konferencji Mediów Studenckich z udziałem największych osobowości świata mediów.

 

Kierunek został wyróżniony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nagrodą w wysokości miliona złotych za najlepsze programy kształcenia. Środki te służą ciągłemu podnoszeniu jakości kształcenia.

 

Rejestracja on-line

Dział Rekrutacji

Krakowskiej Akademii
im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1
30-705 Kraków, budynek C, parter
czynne: pon-pt 8.00-16.00
sob 9.00-15.00 (lipiec-październik)

tel. 12 252 44 00, 12 252 44 04
fax: 12 252 44 05

Kierownik: mgr inż. Dorota Limanówka - Bargiel
mgr inż. Małgorzata Duda

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito