Orzeł
A A A

Wydarzenia i Konferencje

drukuj drukuj

„Rosenburg – Federalne Ministerstwo Sprawiedliwości Niemiec w cieniu narodowosocjalistycznej przeszłości”

05-11-2019

W dniu 5 listopada 2019 r. o godz. 11.00 w budynku A kampus uczelni otwarta została wystawa „Rosenburg – Federalne Ministerstwo Sprawiedliwości Niemiec w cieniu narodowosocjalistycznej przeszłości”. Wystawa została zorganizowana dzięki współpracy WPAiSM KA AFM z Instytutem Zachodnim im. Zygmunta Wojciechowskiego.

 „Akta Rosenburg” to tytuł raportu końcowego z badań zespołu historyków i prawników badaczy pod kierownictwem, profesora Manfreda Görtemakera oraz profesora Manfreda Safferlinga dotyczących stanowiska niemieckiego ministerstwa sprawiedliwości wobec narodowosocjalistycznej przeszłości swoich pracowników. Analizie naukowców poddana została ciągłość merytoryczna i personalna, stanowisko wobec ścigania zbrodni popełnionych w czasie II wojny światowej, kwestia amnestii i przedawnienia tych zbrodni w kontekście osób zatrudnionych lun zatrudnianych w tych latach w ministerstwie w latach 50-ty i 60-tych ubiegłego wieku.

Raport końcowy z badań przedstawiono po raz pierwszy na multimedialnej wystawie objazdowej w roku 2017. Wystawa „Rosenburg – Federalne Ministerstwo Sprawiedliwości Niemiec w cieniu narodowosocjalistycznej przeszłości” będzie prezentowana w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego do końca listopada. Wstęp bezpłatny.

Pełna lista Aktualności
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito