Orzeł
A A A

dr Katarzyna Jasińska

drukuj drukuj
dr Katarzyna Jasińska
Studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego ukończyłam w 2004 r. Bezpośrednio po ich zakończeniu rozpoczęłam studia doktoranckie na tym samym Wydziale oraz aplikację sądową prowadzoną przy Sądzie Okręgowym w Krakowie, a także pracę w Wydawnictwie Prawniczym LexisNexis. Już w trakcie aplikacji zaczęłam pracować jako asystent sędziego.

W 2007 r. zdałam egzamin sędziowski z wynikiem bardzo dobrym, a w 2009 r. obroniłam rozprawę doktorską przygotowaną w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej UJ pod kierunkiem prof. dra hab. Janusza Barty, pt. Naśladownictwo opakowań produktów znanych marek w świetle prawa własności intelektualnej.
W 2010 r. uzyskałam wpis na listę radców prawnych prowadzoną przez OIRP w Krakowie, a od 2011 r. prowadzę indywidualną kancelarię radcy prawnego, specjalizującą się w prawie cywilnym (materialnym i procesowym), farmaceutycznym, a przede wszystkim w prawie własności intelektualnej. Od kilku lat moja działalność koncentruje się na współpracy z szeroko pojętą branżą kreatywną, ze szczególnym uwzględnieniem świata książki i filmu. Jestem członkiem władz OIRP w Krakowie XI kadencji, członkiem Komisji ds. wykonywania zawodu i etyki oraz Komisji ds. regulaminowych i wpisów.
W 2009 r. rozpoczęłam pracę jako wykładowca na Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego w Krakowie (obecnie: adiunkt w Instytucie Prawa Prywatnego, Katedra Postępowania Cywilnego), gdzie prowadzę wykłady z postępowania cywilnego oraz z przedmiotów z zakresu własności intelektualnej. Jestem także opiekunem sekcji cywilnej Studenckiej Poradni Prawnej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Prowadzę również warsztaty dla Studentów ostatniego roku studiów prawniczych, mające na celu m. in. ułatwienie im wyboru drogi zawodowej, na których przybliżam Studentom wymogi formalne wykonywania zawodu radcy prawnego, zasady wykonywania tego zawodu oraz zasady etyki radcy prawnego.
Jestem autorką i współautorką ponad pięćdziesięciu publikacji z zakresu prawa - artykułów, monografii, podręczników i komentarzy, w tym jedynego w Polsce Komentarza do ustawy o ochronie prawnej odmian roślin (red. K. Felchner), kolejnych wydań Komentarza do ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (red. J. Szwaja) i Systemu Prawa Prywatnego. Prawo własności przemysłowej. Tom 14A (red. R. Skubisz). W wielu publikacjach udało mi się połączyć problematykę z zakresu własności intelektualnej z zagadnieniami proceduralnymi.
W wolnych chwilach podróżuję, obserwuję przyrodę, jeżdżę na rowerze, czytam książki, oglądam horrory i bajki.

wstecz
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito