Regulamin - tutaj
REKRUTACJA NA SEMINARIA DOKTORSKIE 2022/2023
INFORMACJE OGÓLNE
Zasady prowadzenia seminariów doktorskich oraz sposób postępowania w sprawie nadania stopnia naukowego doktora w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego określa uchwała Senatu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego z dnia 24 września 2019 r.-. tutaj
O zakwalifikowanie do udziału w seminarium doktorskim może się ubiegać osoba, która posiada tytuł zawodowy magistra lub równorzędny.
Przyjęcia na seminarium doktorskie prowadzi komisja kwalifikacyjna. Wyniki postępowania kwalifikacyjnego będą podane do wiadomości indywidualnej każdemu Kandydatowi.
DOKUMENTY
Osoba ubiegająca się o przyjęcie na seminarium doktorskie składa podanie do komisji kwalifikacyjnej- tutaj
Do podania należy dołączyć:
TERMIN
Ostateczny termin składania kompletnych podań upływa z dniem 3 października 2022 r. ( budynek C pok. 219)
OPŁATA
Opłata za udział w seminariach doktorskich-tutaj
PKO BP SA 94 1020 2892 0000 5702 0017 1371
ZASADY REKRUTACJI
I etap- weryfikacja dokumentacji przedłożonej przez Kandydatów
II etap- rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi Kandydatami ( termin rozmowy zostanie podany po zakończeniu pierwszego etapu rekrutacji)
OPIEKUNOWIE NAUKOWI
Lista opiekunów naukowych prowadzących seminaria doktorskie w zakresie dyscypliny nauki prawne w roku akademickim 2022/2023:
1. Prof. dr hab. Jan Widacki, zakres merytoryczny: Kryminologia, Kryminalistyka, Nauki o policji
2. Prof. drhab. Anna Walaszek- Pyzioł, zakres merytoryczny: Prawo gospodarcze publiczne
3. Prof. dr hab. Wojciech Pyzioł, zakres merytoryczny: Prawo gospodarcze prywatne
4. Prof. dr hab. Jerzy Malec, zakres merytoryczny: Historia prawa
5. Prof. dr hab. Mariusz Załucki, zakres merytoryczny: Prawo cywilne, prawo własności intelektualnej, prawo międzynarodowe prywatne
6. Prof. KAAFM dr hab. Monika Augustyniak, zakres merytoryczny: Prawo administracyjne
7. Prof. KAAFM dr hab. Magdalena Bainczyk- zakres merytoryczny: Prawo UE, Prawa człowieka, niemieckie prawo publiczne
8. Prof. KAAFM dr hab. Katarzyna Banasik, zakres merytoryczny: Prawo karne
9. Prof. dr hab. Konrad Kohutek, zakres merytoryczny: Prawo gospodarcze publiczne
10.Prof. KAAFM dr hab. Tomasz Srogosz, zakres merytoryczny: Prawo międzynarodowe publiczne, Prawo żywnościowe
11.Prof. KAAFM dr hab. Wojciech Maciejko- zakres merytoryczny: Prawo finansowe, prawo administracyjne, Postępowanie administracyjne, Postępowanie sądowo- administracyjne
12. Prof. KAAFM dr hab. Rafał Czachor, zakres merytoryczny: Prawo międzynarodowe publiczne, Prawo konstytucyjne porównawcze
uchwała -tutaj
zarządzenie- tutaj
info-tutaj
Zmiana rachunku bankowego
Opłaty związanie z uczestnictwem w seminariach doktorskich oraz przewodami doktorskimi powinny być dokonywane na następujący rachunek:
PKO BP SA 94 1020 2892 0000 5702 0017 1371
zarządzenie - tutaj
Szanowni Państwo,
Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne i redakcja miesięcznika „Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego” ogłasza konkurs na najlepszą rozprawę doktorską. Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu prawa gospodarczego, handlowego, cywilnego, autorskiego, bankowego, finansowego i administracyjnego oraz promocję szczególnie uzdolnionych autorów rozpraw doktorskich.
Uczestnikami konkursu mogą być wszystkie osoby, które obroniły rozprawy doktorskie na wyższych uczelniach publicznych i niepublicznych w terminie od 01.01.2021 r. do 31.12.2022 r. Do konkursu można zgłosić pracę doktorską dotyczącą zagadnień z zakresu prawa gospodarczego. Zgłoszenia należy dostarczyć do siedziby Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego lub przesłać pocztą do 31.01.2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31.03.2023 r.
Nagrodą w konkursie jest:
a) za zajęcie pierwszego miejsca – wydanie pracy w formie książki drukowanej przez Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne albo nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł i publikacja artykułu przygotowanego przez Autora na podstawie fragmentu pracy w czasopiśmie „Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego”;
b) za zajęcie drugiego miejsca – nagroda pieniężna w wysokości 2500 zł i publikacja artykułu przygotowanego przez Autora na podstawie fragmentu pracy w czasopiśmie „Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego”.
Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego (www.pwe.com.pl) w zakładce „Konkurs na najlepszą rozprawę doktorską PUG”:
info- tutaj
W dniu 31 października 2022 r.( poniedziałek) dziekanat będzie nieczynny.