Orzeł
Wybierz język - en Wybierz język - ru
A A A

Testy poziomujące / Placement tests

drukuj drukuj

Informacja dla kandydatów na studia

Po przyjęciu na studia Student wybiera jeden z podanych poniżej języków obcych, którego uczył się wcześniej i będzie kontynuował jego naukę na poziomie nie niższym niż B1 (poziom średnio zaawansowany):

  •  język angielski
  • język niemiecki
  • język rosyjski *
  • język francuski *
  • język hiszpański *
  • język włoski *

*Lektorat języka hiszpańskiego, francuskiego, rosyjskiego  i włoskiego, jako lektorat obowiązkowy zostanie uruchomiony wyłącznie przy odpowiedniej liczbie zgłoszonych chętnych. W zależności od liczby zgłoszeń na dany język zajęcia mogą odbywać się: a) dla studentów stacjonarnych w terminach zjazdów niestacjonarnych; b) dla studentów niestacjonarnych w terminach od poniedziałku do piątku.

 

W celu sprawdzenia swoich umiejętności językowych i podjęcia dobrych decyzji dotyczących wyboru lektoratu przed wypełnieniem kwestionariusza wyboru języka obowiązkowego lektoratu należy wykonać test poziomujący (dostępne poniżej). Test należy samodzielnie sprawdzić z załączonym kluczem i porównać ze skalą poziomów biegłości języka. Poziom umiejętności językowych wynikający z rozwiązanego testu należy wpisać w deklaracji wyboru języka, która stanowi część kwestionariusza osobowego składanego w Dziale Rekrutacji.

Testy poziomujące z języków obcych

.

Pliki do pobrania

placement_ang.pdf

język angielski

placement_de.pdf

język niemiecki

placement_es.pdf

język hiszpański

placement_fr.pdf

język francuski

placement_it.pdf

język włoski

placement_ru3.pdf

język rosyjski

placement_pol.pdf

język polski

Ważne!

W przypadku, gdy umiejętności językowe studenta w momencie przyjęcia na studia nie są wystarczające, aby kontynuować naukę języka na poziomie przynajmniej B1, student jest zobowiązany we własnym zakresie uzupełnić swoje umiejętności uczęszczając na kursy językowe lub ucząc się języka samodzielnie przed rozpoczęciem lektoratu.

Studium Języków Obcych KA oferuje również uzupełniające kursy językowe na zasadach komercyjnych.

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito