Orzeł
A A A

Wydarzenia

drukuj drukuj

II Ogólnopolskie Forum Edukacji Osób z Niepełnosprawnością Narządu Wzroku

Zarząd Stowarzyszenia Nadzieja serdecznie zaprasza na II Ogólnopolskie Forum Edukacji Osób z Niepełnosprawnością Narządu Wzroku, które odbędzie się 29 marca 2019 roku (piątek) na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Tematyka Forum dedykowana jest osobom i instytucjom, które wspierają kształcenie osób z dysfunkcją wzroku, kierują dalszą drogą kształcenia, a także zawodowo zajmują się edukacją i rewalidacją osób niewidomych i słabowidzących lub interesują się tym zagadnieniem.

Termin zgłoszeń upływa z dniem 20.03.2019 r.

Plan szkolenia oraz plakat informujący o wydarzeniu znajdują się na stronie: http://nadzieja-krakow.org.pl/2019/ii-ogolnopolskie-forum-edukacji-osob-z-niepelnosprawnoscia-narzadu-wzroku/ 

Rejestracja na stronie https://forum-tyniecka.konfeo.com 

Dla osób zarejestrowanych przygotowany będzie drobny upominek.

Dwunaste Krakowskie Dni Integracji (KDI) coraz bliżej!

W tym roku po raz kolejny Krakowska Akademia włącza się w organizację KDI.

 • Kiedy?

Wydarzenia odbywać się będą na uczelniach krakowskich w dniach od 9 do 12 kwietnia 2019 r.

 • Na czym to polega?

Głównym celem wydarzenia jest wspólna integracja oraz zwiększenie świadomości na temat zagadnień związanych z niepełnosprawnością. Przy organizacji KDI współpracuje obecnie osiem krakowskich uczelni reprezentowanych przez Biura ds. Osób Niepełnosprawnych. Należy do nich Krakowska Akademia, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Uniwersytet Rolniczy oraz Uniwersytet Ekonomiczny, który jest tegorocznym koordynatorem wydarzenia.

Jest to ważna i unikatowa inicjatywa krakowskich środowisk akademickich pokazująca dobre wzorce wspólnych działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy każdego, kto interesuje się tą tematyką, aby brać czynny udział w wydarzeniach!

 • Ramowy plan wydarzeń:

WTOREK (9 kwietnia):

 • Konferencja podczas, której odbędzie się podpisanie porozumienia krakowskich uczelni wraz z Urzędem Miasta Krakowa,
 • wręczenie nagród "Integralia" dla osób i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami,
 • Seminarium: Wsparcie studenta w kryzysie psychicznym - wzmocnienie. Start godz. 9:00. Miejsce: Uniwersytet Pedagogiczny, ul. Podchorążych 2, Aula A1.

ŚRODA (10 kwietnia):

 • to okazja do uczestnictwa w otwartym posiedzeniu Komisji Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (czym jest KRASP? Tu link: https://www.krasp.org.pl/pl/O_krasp/O_NAS). Godz. ok. 13:00. Miejsce: Uniwersytet Jagielloński, sala wystawowa B, Audytorium Maximum.

CZWARTEK (11 kwietnia)

 • będzie ważnym dniem ze względu na możliwość przedyskutowania z ekspertami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju warunków konkursu „Uczelnia dostępna" w ramach POWER (więcej o POWER znajdziesz tu: https://www.ncbr.gov.pl/fileadmin/POWER/03.05...PZ1_18/Modele_Uczelnia_dostepna_konsultacje_.pdf ), dedykowanego uczelniom starającym się zwiększyć swoją dostępność pod katem m.in. osób z niepełnosprawnościami. Godz. 12:30. Miejsce: Uniwersytet Pedagogiczny, ul. Ingardena 4, sala 401 n (Aula Nowa).

PIĄTEK (12 kwietnia)

 • to dzień pełen warsztatów poruszających zagadnienia związane z dostępnością, asystenturą czy stresem. Warsztaty odbywają się na różnych krakowskich uczelniach.
 • Właśnie w tym dniu (12.04.) zapraszamy na warsztat prowadzony przez p. Agnieszkę Żurek – psycholog współpracującą z BON Krakowskiej Akademii. Temat: „Być asystentem studenta z niepełnosprawnością znaczy mieć M.O.C.”, 
 • Na Krakowskiej Akademii jest spora liczba studentów z dysfunkcją narządu wzroku. Część z nich korzysta ze wsparcia asystenta. Gdzie zaczyna się i kończy rola asystenta? Jakie wyzwania stawia przed asystentem student z niepełnosprawnością? Czy masz w sobie M.O.C., aby stać się asystentem? 
 • W ramach warsztatu będzie możliwość wspólnego poszukiwania odpowiedzi, wymiany doświadczeń, zadania pytań asystentowi oraz osobie niewidomej wspomaganej przez asystenta.   
 • Grupa docelowa: społeczność akademicka.
 • Miejsce: KA, bud. C, sala 310, od godziny 14:20. Wstęp wolny.

 

Poza wymienionymi wyżej wydarzeniami Krakowskie Dni Integracji obfitują w szkolenia i warsztaty poruszające kwestię wsparcia psychologicznego, zespołu Aspergera, dostępności, bezpieczeństwa, ewakuacji osób z niepełnosprawnościami i wiele innych. W tym roku mocniej zostanie zaznaczona tematyka zdrowia psychicznego.

Więcej znajdziesz na stronie: https://bon.uek.krakow.pl/index.php?p=m&idg=mg,267

Wydarzenie towarzyszące tegorocznym KDI to Konkurs Fotograficzny organizowany przez Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych Uniwersytetu Ekonomicznego. Chętnych zapraszamy po szczegóły na stronę: https://www.facebook.com/events/391629951383413/

Śledź wydarzenia na bieżąco na stronie BON w zakładce wydarzenia oraz na fb KA, tu link: https://www.facebook.com/uFrycza

W załączeniu plakat w formie pdf.

#KDI #warsztaty #konferencje #dlaniepełnosprawnych #asystentstudentazniepełnosprawnością

Pliki do pobrania

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito