Poradnik jest krótką, ciekawą broszura skierowaną do osób, które na co dzień spotykają się z osobami niepełnosprawnymi. Czyli dla każdego z nas!
Zdarza się, że takie spotkania budzą w nas lęk, opór, niepewność, która wynika nie tyle z niechęci, ile z niewiedzy na temat niepełnosprawności.
"Nie musisz czuć się niezręcznie w obecności osoby niepełnosprawnej. Niniejsze opracowanie zawiera podstawowe wskazówki na temat zachowania wobec tych osób. A jeżeli kiedykolwiek będziesz miał wątpliwości, co do tego, jak się zachować czy też co powiedzieć takiej osobie – po prostu ją o to zapytaj!" (cytat ze wstępu do "Praktycznego poradnika savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych" Judy Cohen).
#poradniksavoir-vivreniepełnosprawni #wobecosóbniepełnosprawnych #JudyCohen
Praktyczny poradnik savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych. Judy Cohen
W załącznikach znajdują się praktyczne wskazówki dla prowadzących zajęcia na Uczelni, którzy posiadają wśród słuchaczy studentów z różnymi niepełnosprawnościami.
Wskazowki zostały opracowane przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego.
#poradnikdlawykładowców #studenciniepełnosprawni
Wskazówki dla wykładowców, którzy posiadają wśród studentów osoby niewidzące i słabowidzące.
Wskazówki dla wykładowców, którzy posiadają wśród studentów osoby niesłyszące i słabosłyszące.
Wskazówki dla wykładowców, którzy posiadają wśród studentów osoby z niepełnosprawnością mowy.
Szanowni Wykładowcy oraz Pracownicy Administracyjni,
w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego nauczanie zdalne stawia przed nami nowe wyzwania. Problemy, z jakimi borykają się studenci z niepełnosprawnościami, jak i przekazujący im wiedzę wykładowcy, są dodatkowo zwielokrotnione.
W załączniku znajdziecie Państwo prezentację multimedialną, która dotyczy tworzenia dostępnych dokumentów. Prezentację przygotowała Fundacja Utilitia.
Poniżej jest podany link, pod którym znajdziecie Państwo informacje dotyczące tworzenia dostępnych prezentacji. Rozwiązanie to jest rekomendowane przez zespół ds. dostępności Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego.
Materiały zostały udostępnione dzięki uprzejmości Pani dr Anny Rdest - dyrektor ds. współpracy międzysektorowej z Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego.
Mamy nadzieję, że materiały te ułatwią Państwu codzienną pracę – jeśli jest taka potrzeba proszę je swobodnie przekazywać swoim współpracownikom.
#dostępność #dostępnemateriały #FIRR #Utilitia
Dostępność dokumentów - Utilitia