Studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego nadające kwalifikacje nauczycielskie

Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Prowadzimy nabór na studia nadające kwalifikacje nauczycielskie:

• w zakresie nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej (dla osób posiadających dyplom studiów licencjackich w zakresie filologii angielskiej)
  • w zakresie nauczania języka angielskiego w szkołach ponadpodstawowych (dla osób posiadających dyplom studiów magisterskich w zakresie filologii angielskiej)
  • w zakresie nauczania języka niemieckiego w szkole podstawowej (dla osób posiadających dyplom studiów licencjackich w zakresie filologii niemieckiej)
  • w zakresie nauczania języka niemieckiego w szkołach ponadpodstawowych (dla osób posiadających dyplom studiów magisterskich w zakresie filologii niemieckiej)
  • w zakresie przedsiębiorczości w szkołach ponadpodstawowych (dla osób posiadających dyplom studiów magisterskich kierunków dających merytoryczne przygotowanie w zakresie przedsiębiorczości)

Wymagany dyplom ukończenia studiów wyższych (studia licencjackie lub magisterskie)

Dla osób uczących w szkole istnieje możliwość zwolnienia z części praktyk (wymagane zaświadczenie o pracy nauczycielskiej)

Lista przedmiotów:

• Pedagogika ogólna
  • Współczesne tendencje i kierunki w edukacji
  • Systemy edukacyjne w Unii Europejskiej