Orzeł
A A A

Zasoby elektroniczne

drukuj drukuj


Nasza biblioteka oferuje czytelnikom dostęp do różnorodnych serwisów elektronicznych będących źródłem rzetelnej i aktualnej informacji. Wśród nich znaleźć można przede wszystkim wielodziedzinowe bazy danych tworzone przez renomowanych wydawców takich jak Elsevier, EBSCO czy Springer. Do części z nich pracownicy i studenci KAAFM posiadający aktywne konto biblioteczne mogą uzyskać dostęp zdalny. W tym celu zapraszamy do Czytelni Głównej oraz Czytelni Medycznej (Kampus KAAFM, budynek C, 1 piętro).

Proponujemy także testowy dostęp do wybranych zasobów. Daje to użytkownikom możliwość poznania specyfiki i jakości poszczególnych baz oraz pozwala ocenić ich przydatność do pracy naukowej. Dzięki temu decyzje dotyczące ich ewentualnego zakupu mogą być lepiej dopasowane do rzeczywistych potrzeb osób odwiedzających naszą bibliotekę.

Krakowska Akademia może się również pochwalić własnym repozytorium (Repozytorium eRIKA), w którym gromadzone są dokumenty będące świadectwem naukowej, badawczej oraz dydaktycznej działalności pracowników naszej Uczelni. Większość materiałów oferujemy w otwartym dostępie.

KAAFM w mediach to natomiast najnowszy projekt Biblioteki KAAFM. Baza zawiera publikacje dotyczące działalności Krakowskiej Akademii, jej pracowników i studentów.

Należy pamiętać, że z części zasobów elektronicznych korzystać można wyłącznie w sieci uczelnianej, na komputerach znajdujących się na terenie Kampusu Krakowskiej Akademii.

Biblioteka

Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek C, I piętro

Katalog online

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito