Biblioteka zajmuje 2300 m2 w budynku C kampusu. Posiada Wypożyczalnię, Czytelnię Główną, Czytelnię Medyczną i Czytelnię Czasopism, magazyny oraz punkt bookcrossingowy. Nasze zbiory liczą ponad 134 000 woluminów, w tym około 10 000 publikacji obcojęzycznych, głównie w języku niemieckim i angielskim, a także ponad 1600 tytułów czasopism, w tym około 200 otrzymywanych na bieżąco. Biblioteka posiada ponad 100 miejsc w czytelniach i ponad 50 stanowisk komputerowych. Nowoczesne, ergonomiczne wyposażenie placówki dostosowano również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Użytkownicy mogą korzystać ze zbiorów bibliotecznych przez 7 dni w tygodniu.
Księgozbiór Czytelni Głównej obejmuje ponad 24 000 książek w wolnym dostępie do zbiorów. Publikacje ułożone są działowo według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej. W obrębie działów obowiązuje porządek alfabetyczny. Oprócz księgozbioru podręcznego udostępnia się materiały zamawiane elektronicznie przez katalog online ze zbiorów magazynowych oraz sprowadzenie z innych bibliotek drogą wypożyczeń międzybibliotecznych.
zbiory tradycyjne
W Czytelni Głównej udostępnia się ponad 68 000 książek (część z nich dostępna po wcześniejszym zamówieniu poprzez katalog online).
dostęp domowy do niektórych baz danych
jest bezpłatny dla zapisanych do naszej Biblioteki studentów oraz pracowników KAAFM. Aby go otrzymać, należy mieć aktywne konto biblioteczne oraz zgłosić się osobiście do Czytelni Głównej. Więcej informacji o bazach dostępnych zdalnie.
Przy Czytelni Głównej znajduje się ksero. Czytelnicy mogą samodzielnie i odpłatnie wykonać kserokopie materiałów bibliotecznych.
telefon 12 252 44 18
Czytelnia Medyczna powstała w lipcu 2017 roku w miejsce Czytelni Informacji Naukowej.
Czytelnia Medyczna posiada:
Gromadzi księgozbiór podręczy dla studentów kierunków medycznych. Zapewnia dostęp do specjalistycznych zasobów elektronicznych (bazy danych).
dostęp zdalny do niektórych baz danych
jest bezpłatny dla zapisanych do naszej Biblioteki studentów oraz pracowników KAAFM. Aby go otrzymać, należy mieć aktywne konto biblioteczne oraz zgłosić się osobiście do Czytelni. Więcej informacji o bazach dostępnych zdalnie.
Realizowany w Bibliotece KAAFM projekt Bibliografia Zawartości Czasopism w systemie Koha w Bibliotece Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego dofinansowany został ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Celem projektu jest poszerzenie funkcjonalności systemu Koha i udostępnianie polskiej społeczności akademickiej informacji o zawartości publikacji naukowych, branżowych i specjalistycznych (zwłaszcza medycznych) z czasopism polskich i zagranicznych wydanych od 2010 roku, prenumerowanych przez Bibliotekę Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
zbiory tradycyjne
W Czytelni udostępniane są czasopisma, gromadzone zgodnie z zakresem dziedzin wiedzy reprezentowanych w KAAFM, ze szczególnym uwzględnieniem czasopism z nauk: prawnych, humanistycznych, społecznych, technicznych, biologicznych i nauk o zdrowiu.
W Czytelni Czasopism wydzielono tygodniki, dzienniki oraz czasopisma wydawane przez KAAFM. Dwa ostatnie roczniki czasopism znajdują się w Czytelni w wolnym dostępie do półek. Natomiast roczniki z lat poprzednich przechowywane są w magazynach i należy je zamówić poprzez katalog online.
Uczelnia współpracuje z wieloma uczelniami z Europy, Afryki i Azji. Partnerskie konferencje oraz programy rozwoju dają możliwość wspólnego wydawania publikacji. Ponadto każda ze współpracujących uczelni zawarła z KAAFM umowę partnerską, która zapewnia wymianę literatury wydawanej przez te jednostki. Uczelnia nawiązała współpracę z Biblioteką Jagiellońską, Biblioteką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Biblioteką Politechniki Krakowskiej, aby studenci KAAFM mogli korzystać z bogatych księgozbiorów.
Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek C, I piętro