Orzeł
A A A

Biblioteka

drukuj drukuj

efektywniej korzystaj z PsycARTICLES

14-03-2019

American Psychology Association (APA) opublikowała nową wersję tezaurusa terminów psychologicznych Thesaurus of Psychological Index Terms®. Tezaurus ten jest wykorzystywany do indeksowania materiałów w bazach tworzonych przez APA, w tym w prenumerowanej przez naszą uczelnię bazie PsycARTICLES. Najnowsza wersja tezaurusa wzbogaciła się o 305 nowych terminów (m.in. Mental Health Stigma, Smartphones, Human Technology Interaction, Opioid Use Disorder, Prescription Drug Misuse, Health Care Access, Narrative Analysis, Research Transparency, Qualitative Measures) oraz 70 nowych odsyłaczy (kierujących od terminu nieużywanego w bazie do hasła właściwego). Pełna informacja o zmianach znajduje się na stronie APA, zachęcamy również do zapoznania się z wykazem nowych oraz zmienionych terminów.

Thesaurus of Psychological Index Terms® usprawnia wyszukiwanie poprzez zastosowanie prezycyjnej i spójnej terminologii odzwierciedlającej zmiany w naukach behawioralnych oraz społecznych.

Baza PsycARTICLES jest dostępna za pośrednictwem platformy EBSCOhost ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej oraz zdalnie dla zarejestrowanych użytkowników .

 

Pełna lista Aktualności

Biblioteka

Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek C, I piętro

Katalog online

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito