Orzeł
A A A

Biblioteka

drukuj drukuj

zapraszamy na certyfikowane szkolenie

06-05-2019

Wszystkich, zainteresowanych poprawieniem swoich umiejętności wyszukiwawczych, chcących poznać zawartość i możliwości baz EBSCO oraz multiwyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service zapraszamy na profesjonalne szkolenie z przedstawicielem firmy EBSCO. Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający zdobyte podczas kursu umiejętności.

data: 16 maja 2019
godzina: 13.00-14.30
miejsce: Biblioteka KAAFM, Pokój Pracy Grupowej

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres zawierającego:
  • imię i nazwisko
  • adnotację: Potwierdzam prawdziwość powyższych danych i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji uczestnictwa w szkoleniu zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r.

 

Bazy EBSCO zapewniają dostęp do wielodziedzinowych danych zgromadzonych w największym na świecie konsorcjum informacyjnym, obejmują publikacje 79 000 wydawców, w tym, w zdecydowanej większości anglojęzyczne, specjalistyczne, naukowe oraz komercyjne czasopisma pełnotekstowe. Nowoczesny, intuicyjny aparat wyszukiwawczy, pozwala na szybkie i efektywne wyszukiwanie pożądanej informacji w tysiącach czasopism, rozdziałów z książek, raportów itp. (więcej informacji o EBSCO). W ramach baz EBSCO dostępne są m.in. bazy Academic Search Ultimate, Business Source Ultimate, MEDLINE Complete, PsycARTICLES, DynaMed Plus oraz SMART Scientific & Medical ART Imagebase.

 

Multiwyszukiwarka EBSCO Discovery Service (EDS) umożliwia jednoczesne przeszukiwanie wybranych zasobów elektronicznych dostępnych w Bibliotece, udostępnianych bezpłatnie przez EBSCO oraz zasobów Open Access (np. bazy EBSCO, SpringerLink, BazEkon, DOAJ, JSTOR Free Early Journal Content). Źródła informacyjne przeszukiwane są w szybki i łatwy sposób, za pomocą jednego okienka wyszukiwawczego, a rezultaty wyszukiwania wyświetlane są na w postaci ujednoliconej listy wyników.

Istnieje możliwość uzyskania dostępu zdalnego do baz EBSCO przez pracowników oraz studentów KAAFM posiadających aktywne konto biblioteczne. W celu uzyskania takiego dostępu należy zgłosić się do Czytelni Głównej lub Czytelni Medycznej.

Pełna lista Aktualności

Biblioteka

Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek C, I piętro

Katalog online

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito