Orzeł
A A A

Biblioteka

drukuj drukuj

program Springer Open Choice

12-06-2019

Finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Program Springer Open Choice został przedłużony na rok 2019 w tzw. wersji Compact. Program umożliwia pracownikom oraz studentom afiliowanym przy polskich instytucjach akademickich bezpłatne publikowanie artykułów w czasopismach hybrydowych należących do wydawnictwa Springer na zasadzie otwartego dostępu (Open Access).

Artykuły udostępniane na zasadzie Open Access poddawane są temu samemu co w tradycyjnym modelu publikowania procesowi korekty i akceptacji z udziałem recenzentów, ale po przyjęciu do publikacji stają się dostępne w wersji elektronicznej dla wszystkich użytkowników Internetu na świecie. Autorzy, którzy publikują w modelu swobodnego dostępu zachowują prawa autorskie, w tym prawo do upowszechniania swojego dzieła zgodnie z licencją Creative Commons Attribution - Uznanie Autorstwa (CC BY).

Licencja Compact wprowadza ograniczenie liczby artykułów, które mogą być sfinansowane w ramach programu krajowego w danym roku. W roku 2019 zapewniono środki na opublikowanie do 2091 artykułów. Program obejmuje artykuły typu OriginalPaper, ReviewPaper, BriefCommunication oraz ContinuingEducation.

Więcej informacji o programie, w tym wykaz czasopism nim objętych (1919 tytułów, wyłączone z programu są czasopisma otwarte BioMed Central oraz SpringerOpen), a także opis procedury publikowania otwartego, znajdują się na stronie Wirtualnej Biblioteki Nauki.

Pełna lista Aktualności

Biblioteka

Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek C, I piętro

Katalog online

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito