Rekrutacja do Szkoły Legii Akademickiej

10-02-2023

Uprzejmie informujemy, iż w Dzienniku Urzędowym ukazała się DECYZJA Nr 178/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 19 grudnia 2022 r. w sprawie sposobu realizacji ochotniczego szkolenia wojskowego studentów i absolwentów uczelni wyższych w Szkołach Legii Akademickiej, która będzie stanowiła podstawę do wypracowania porozumienia pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej, a Uczelniami, które wyrażą wolę przystąpienia do programu.

Decyzja określa m.in. organizację i realizację programu w części teoretycznej realizowanej w Uczelniach oraz w części praktycznej w wytypowanych jednostkach wojskowych. Podaje kto i na jakiej zasadzie może uczestniczyć w programie oraz zawiera niezbędne wzory załączników w tym wniosek o przyjęcie na zajęcia w części teoretycznej.

Z uwagi na liczne Państwa zapytania co do terminu rozpoczęcia VI edycji przedmiotowego programu na tym etapie należy zaznaczyć, że:

• do programu w ramach części teoretycznej i praktycznej w module podoficerskim może przystąpić ochotnik, który jest studentem lub absolwentem i posiada obywatelstwo polskie (może to być student spoza Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego),
  • do realizacji zadania, o którym mowa powyżej w roku akademickim 2022/2023 przystępuje Uczelnia, w której do programu zgłosiło się nie mniej niż 15 kandydatów – ochotników,
  • przystąpienie studenta do części teoretycznej programu odbywa się na jego pisemny wniosek, którego wzór określa załącznik nr 1 do decyzji ( załączeniu).

W związku z powyższym bardzo prosimy o przesyłanie swoich zgłoszeń na adres mailowy: wnob@afm.edu.pl w terminie do dnia 28 lutego 2023 r. (tj. piątku).

UWAGA! Spotkanie informacyjne z przedstawicielami Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Krakowie obejmujące szczegóły przystąpienia i realizacji programu odbędzie się w dniu 25 lutego 2023 r. (tj. sobota) o godz. 11:15 w bud. B w sali 116.

zalaczniki_do_decyzji_178_-_edycja.docx

Wniosek - do wypełnienia