Medyczna końcówka kwietnia! Dwa wydarzenia dla studentów kierunków medycznych WCSM WLiNoZ

21-04-2022

Medyczna końcówka kwietnia! Dwa wydarzenia dla studentów kierunków medycznych Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznej WLiNoZ

28.04-29.04.2022 studenci kierunków medycznych Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznej Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, będą uczestniczyć w projekcie ,,Zdarzenie masowe”. Zajęcia realizowane będą na przestrzeni 2 dni. Pierwszego dnia planowana jest część teoretyczna, w drugim dniu przewidziana jest symulacja zdarzenia masowego. Całe przedsięwzięcie stanowi element projektu „Kształtowanie umiejętności klinicznych w warunkach symulowanych w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego”, a jego głównym celem jest stworzenie możliwości poszerzania wiedzy i rozwoju umiejętności praktycznych w dziedzinie medycyny, poprzez doskonalenie kompetencji z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy i medycznych czynności ratunkowych, w tym segregacji poszkodowanych i ich transportu do szpitala zgodnie z ustalonym priorytetem.

Dodatkowo ćwiczenia będą szansą na realizację zadań z zakresu komunikacji w zespole i koordynacji interwencji we współpracy z innymi podmiotami zaangażowanymi w zdarzenie masowe, czyli sytuację, w której zapotrzebowanie na medyczne działania ratownicze realizowane w trybie natychmiastowym przekracza możliwości sił i środków podmiotów obecnych na miejscu zdarzenia w danej fazie działań.

29.04-30.04.2022 studenci kierunków medycznych będą mogli również uczestniczyć w projekcie ,,Szpital 24”. Przedsięwzięcie ,,Szpital 24”, stanowi element projektu „Kształtowanie umiejętności klinicznych w warunkach symulowanych w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego” a jego głównym celem jest stworzenie możliwości poszerzania wiedzy i rozwoju umiejętności praktycznych w dziedzinie medycyny poprzez ćwiczenia odwzorowujące pracę w placówce ochrony zdrowia. Podczas trwania projektu studenci zmierzą się z różnymi przypadkami w warunkach przypominających pracę w szpitalu.

Realizowane zadanie będzie szansą na ćwiczenie różnych umiejętności, komunikacji w zespole i koordynacji działań w sposób ciągły. Dzięki uczestniczeniu w tego typu ćwiczeniach studenci będą mieli okazję poznać organizację pracy w systemie ochrony zdrowia, poznać zasady transferu pacjentów w obrębie placówki, prowadzić ciągłą opiekę medyczną i doskonalić umiejętności pracy w dużym zespole oraz umiejętności techniczne.

Podczas realizacji zadań : Szpital 24 oraz Zdarzenie Masowe, jako pacjenci symulowani, będą zaangażowani studenci Wydziału Aktorskiego naszej uczelni .

Ćwiczenia symulacyjne zdarzenia masowego oraz Szpital24 dla studentów kierunków
medycznych KAAFM w ramach projektu „Kształtowanie umiejętności klinicznych w warunkach symulowanych w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego”

Biuro Prasowe

Anna Cieślak