Konferencje naukowe - archiwum

II Międzynarodowa Studencka Konferencja Naukowa „Wyzwanie prawników jutra. Odpowiedzialność prawna a nowe technologie"

05-11-2021

Informujemy o ważnej inicjatywie Studenckiej Poradni Prawnej. Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!

Studencka Poradnia Prawna Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zaprasza do udziału w II Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej „Wyzwanie prawników jutra. Odpowiedzialność prawna a nowe technologie”. ​Rewolucja technologiczna, którą obserwujemy niesie za sobą nie tylko korzyści, ale także ryzyko. Stanowi to ogromne wyzwanie dla prawników, którzy muszą nadążać za nowinkami oraz za prawem i zagadnieniami powstającymi wraz z postępem technologicznym. Konferencja ma na celu wywołanie dyskusji na temat wpływu nowych technologii na pracę prawnika wśród studentów wydziałów prawa zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.
Tegoroczna edycja została wzbogacona o panel ekspercki. 3 grudnia 2021 r., podczas panelu polskojęzycznego, w roli ekspertów, wystąpią: dr hab. Marek Świerczyński, prof. UKSW wraz z dr. Zbigniewem Więckowskim, którzy przedstawią zagadnienie dotyczące „Wideokonferencji w postępowaniach sądowych”.
Konferencja odbędzie się:
- 2 grudnia 2021 r. - panel anglojęzyczny,
- 3 grudnia 2021 r. - panel polskojęzyczny,
o godz. 10:00, w formie zdalnej.
Zapraszamy zarówno do czynnego, jak i biernego uczestnictwa w konferencji.
Szczegóły dotyczące rejestracji znajdują się na stronie SPP
Zgłoszenia i abstrakty przyjmowane będą do 15 listopada. Informacje o zakwalifikowaniu zostaną przesłane do 20 listopada.
Udział w konferencji jest bezpłatny.

Program konferencji dostepny jest w załączniku.

program.pdf