Dyplom Honorowy Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej dla dr Elżbiety Majchrowskiej

16-06-2022

29 września 2022 r. rozpoczął w Krakowie dwudniowe obrady XXI Międzynarodowy Kongres Kontroli Wewnętrznej, Audytu Wewnętrznego, Antykorupcji i Zwalczania Oszustw. Kongres, który jest jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce, został zorganizowany przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. we współpracy z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Kongres od lat stanowi platformę wymiany doświadczeń i gromadzenia wiedzy na temat wyzwań oraz problemów stojących przed audytorami i kontrolerami wewnętrznymi.

Podczas pierwszego dnia Kongresu Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. uhonorował Dyplomem Honorowym za szczególne zasługi dla rozwoju audytu, kontroli oraz zapobiegania oszustwom i korupcji w Polsce dr Elżbietę Majchrowską. Drugi z Dyplomów Honorowych został wręczony przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. wojewodzie małopolskiemu Łukaszowi Kmicie.

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego od 20 lat współpracuje z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o.
- Bardzo dziękuję, to dla mnie ważne wyróżnienie, szczególnie w kontekście naszej długoletniej i dynamicznie rozwijającej się współpracy. Od lat organizujemy wspólnie wrześniowy Kongres, który stanowi wspaniałą platformę do wymiany doświadczeń wśród jego uczestników, ale musimy też pamiętać, że współpraca nie kończy się na tym wydarzeniu – dla uczelni bardzo ważna jest też realizacja studiów podyplomowych z zakresu m.in. audytu, kontroli wewnętrznej czy cyberbezpieczeństwa. Studia te cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród słuchaczy, a dzięki wsparciu ze strony PIKW w zakresie kadry dydaktycznej, zajęcia prowadzą eksperci i przede wszystkim praktycy z wieloletnim doświadczeniem, co jest szczególnie doceniane przez słuchaczy. To pokazuje też, że, w dynamicznie rozwijającym się otoczeniu gospodarczym, wzrasta świadomość społeczna odnośnie problemów związanych z tą tematyką, a uczelnia może poszczycić się wpisaniem do grona instytucji, które umożliwiają zdobywanie oraz podnoszenie kwalifikacji związanych m.in. z audytem i kontrolą - mówi dr Elżbieta Majchrowska.

Serdecznie gratulujemy!