Orzeł
A A A

Aktualności

drukuj drukuj

Nasza Architektura w TOP10 uczelni kształcących architektów!

22-02-2022

Ranking IARP – Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w czołówce szkół kształcących przyszłych architektów

„Edukacja z perspektywy IARP” (str. 86-91), to tytuł artykułu z czasopisma „zawód: architekt” nr 81 ( wrzesień – sierpień 2021), autorstwa Kazimierza Butelskiego, wydawanego przez Izbę Architektów RP.  Przytaczamy ten artykuł w całości, gdyż autor skupia w nim uwagę na kluczowych zagadnieniach, które przyświecają, od ponad 20 lat, procesowi edukacyjnemu w kształceniu studentów na Wydziale Architektury i Sztuki Pięknych na kierunku: architektura – uzyskiwaniu przez naszych absolwentów samodzielności zawodowej. Samodzielność zawodową odzwierciedla uzyskanie po egzaminie zawodowym organizowanym przez okręgowe komisje kwalifikacyjne IARP - uprawnień projektowych.

W analizie przeprowadzonej przez IARP, po zakończeniu sesji egzaminacyjnej w czerwcu 2021, wszystkie okręgowe komisje kwalifikacyjne (16 komisji w całej Polsce) przygotowało anonimowe zestawienia wyników sesji egzaminacyjnych osób zdających z wynikiem negatywnym i pozytywnym. W rankingu wyszczególniono konkretnie 35 szkół architektonicznych publicznych i prywatnyc, polskich i zagranicznych, których absolwenci stanęli do egzaminu. Krakowska Akademia z Wydziałem Architektury i Sztuk Pięknych znalazła w elitarnej, pierwszej „dziesiątce” - TOP  10  2021 roku uczelni kształcących architektów (9 miejsce). Gratulujemy naszym absolwentom i obiecujemy, że będziemy nieustająco dbać o jakość kształcenia i poziom procesu dydaktycznego!  

Zapraszamy do lektury rankingu: „zawód: architekt” nr 81 (wrzesień – sierpień 2021)

 

Pełna lista Aktualności
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito