Szkolenia: wykonywanie szczepień przeciwko COVID-19

19-11-2021

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zaprasza do rejestracji na część praktyczną szkolenia farmaceutów, diagnostów i fizjoterapeutów w zakresie wykonywania szczepień przeciwko Covid-19, które realizowane jest na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 15 lutego 2021 r. w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 (Dz. U. z 2021 r. poz. 293).

Szkolenie jest bezpłatne, mogą się do niego zgłosić osoby, które ukończyły część teoretyczną kursu organizowaną przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Część praktyczna szkolenia obejmuje naukę podania szczepionki drogą iniekcji domięśniowej oraz postępowania w przypadku wystąpienia nagłej reakcji alergicznej lub innego stanu nagłego zagrożenia życia pacjenta bezpośrednio po wykonaniu szczepienia.

Szkolenie praktyczne w wymiarze 4 godzin dydaktycznych będzie realizowane w równoległych grupach ćwiczeniowych w  niedzielę w godzinach: 9.00-12.00 ; 12.30-15.30; w terminie:

1. 12 grudnia 2021 r.

Limit osób do zakwalifikowania:
• niedziela: 96 osób na każdy dzień, zajęcia będą prowadzone w dwóch równoległych grupach w trzech turach

Zapisy trwają do 8 grudnia 2021 r.

Link do zapisów (MS Forms)

Pytania prosimy kierować na adres: szczepienia-kurs@afm.edu.pl

Przed rezerwacją zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (…) („Rozporządzenie Ogólne”) Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego informuje, że:
I.    Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, ul. Gustawa Herlinga Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków.
II.    Uczelnia powołała Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym może się Pani/Pan skontaktować w przypadku jakichkolwiek pytań lub uwag dotyczących przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, przy ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1 w Krakowie lub za pośrednictwem adresu e-mail: iodo@afm.edu.pl.
III.    Pani/Pana dane osobowe tj. imiona i nazwisko, wykonywany zawód wraz z numerem prawa do jego wykonywania, dane kontaktowe (adres e-mail lub numer telefonu) będą przetwarzane w celu przeprowadzenia procesu zgłoszenia się na szkolenie farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych i fizjoterapeutów w zakresie wykonywania szczepień ochronnych oraz jego organizacji przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w ramach Centrum Symulacji Medycznej.
IV.    Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 ust. 1 lit. c i lit. f Rozporządzenia Ogólnego w związku z ustawą z dnia 5 marca 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 15 lutego 2021 r. w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 (Dz. U. z 2021 r. poz. 293).
V.    Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest konieczne do rejestracji i organizacji szkolenia w zakresie wykonywania szczepień ochronnych przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w ramach Centrum Symulacji Medycznej.
VI.    Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez czas rejestracji na szkolenie oraz ich organizacji, a następnie przez okres określony przepisami o archiwizacji.
VII.    Dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom wyłącznie posiadającym odpowiednie upoważnienie na podstawie przepisów prawa krajowego lub unijnego. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych mogą być podmioty świadczące usługi na rzecz Uczelni w zakresie wykorzystywanej infrastruktury IT, w tym dostarczające elementy infrastruktury IT. Pani/Pana dane osobowe zostaną przekazane do Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (CMKP) tylko i wyłącznie w celach związanych z przeprowadzeniem szkoleń. CMKP stanie się Administratorem danych osób zakwalifikowanych na szkolenie (uczestników szkolenia).
VIII.    Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych.
IX.    Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy Rozporządzenia Ogólnego.
X.    Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą poddane profilowaniu. Pani Pana dane osobowe nie będą przekazywane do organizacji międzynarodowej oraz mogą być przekazywane do państwa trzeciego (USA) w przypadku przetwarzania ich przez Uczelnię w ramach usługi Microsoft 365.