#SZCZEPIMYSIĘ

08-01-2021

Ministerstwo Zdrowia przedłużyło do dnia 14 stycznia 2021 możliwość zgłaszania osób z grupy 0 chętnych do zaszczepienia się przeciwko Covid 19. Wszyscy pragniemy powrotu do normalności, życia bez konieczności zachowania dystansu społecznego i ograniczeń związanych z pandemią. Jest tylko jedna droga, aby to było możliwe, aby wygrać walkę z pandemią i dotychczasowe wyrzeczenia nie poszły na marne. To szczepienia! Gorąco zachęcamy do szczepień! Wspieramy akcję #szczepimy się! Chęć szczepienia można zgłosić do dnia 13 stycznia 2021 roku do pracownika dziekanatu – p. Eweliny Walawskiej e-mail:

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia do szczepienia w grupie 0 mogą zgłosić się studenci kierunków medycznych bez względu na rodzaj uczelni oraz pracownicy uczelni medycznych.Tak ogólne sformułowanie rodzi liczne wątpliwości, które na bieżąco staramy się wyjaśniać. Według naszego najlepszego rozeznania na dzień dzisiejszy do szczepień uprawnieni są w przypadku naszej uczelni studenci następujących kierunków studiów: kierunek lekarski, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, fizjoterapia oraz pracownicy Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.

Władze Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu zwróciły się z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości do instytucji odpowiedzialnej za organizację szczepień, ze względu na niejasność przepisów w tym zakresie.

W przypadku zmian dotyczących szczepień w grupie 0, będziemy na bieżąco informować.

Szczegółowe i najbardziej aktualne informacje na temat programu szczepień można uzyskać, dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numer 989.

#SZCZEPIMYSIĘ

Dowiedz się więcej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie