Nasza Studencka Poradnia Prawna na I miejscu!

05-07-2020
Dzisiaj rozpiera nas duma! Nasi studenci działający w Studenckiej Poradni Prawnej i ich opiekunowie merytoryczni zdobyli pierwsze miejsce ex aequo z czterema innymi poradniami w ogólnopolskim rankingu studenckich poradni prawnych Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych oraz dziennika „Rzeczpospolita”.
To sytuacja bez precedensu, kiedy miejsce pierwsze zajmuje aż pięć klinik prawa. Na pierwszym miejscu obok naszych znalazły się studenckie poradnie prawne Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Opolskiego, Akademii im. Leona Koźmińskiego i Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie (Rzeszowska Szkoła Wyższa), które również zdobyły komplet punktów. Cztery drugie miejsca także ex aequo zdobyły poradnie Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uczelni Łazarskiego, SWPS oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Łącznie startowało 26 poradni. Jak mówi w wywiadzie w „Rzeczpospolitej” mgr Paweł Klimek, jeden z opiekunów SPP wśród porad udzielanych przez naszych studentów przeważają porady dotyczące prawa podatkowego i spadkowego. Studenci pomagają też wypełniać zeznania podatkowe PIT. Nad ich pracą czuwają opiekunowie, którzy oczywiście pomagają w rozwiązywaniu spraw, ale także kontrolują poprawność porad pod względem merytorycznym.

Bardzo Wam dziękujemy za pracę w poradni i radość, którą nam sprawiliście!

O sukcesie możecie przeczytać na stronie dziennika "Rzeczpospolita" link