Awans Wydziału PAiSM

06-07-2020

Wydział Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych KAAFM na czwartym miejscu w tegorocznym Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej wśród uczelni niepublicznych. To awans z szóstego miejsca w roku ubiegłym. W rankingu brane są pod uwagę m.in. kadra, jakość kształcenia czy zdawalność na aplikacje prawnicze. Warto w tym miejscu wspomnieć o wysokiej zdawalności na aplikacje prawnicze. Absolwent prawa Krakowskiej Akademii w 2019 roku miał drugi wynik w Polsce wśród wszystkich biorących udział w egzaminach.
O jakości prac badawczych i dydaktyki świadczy przyznane Wydziałowi w 2019 roku uprawnienie do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne.