Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom 2019!

21-11-2019

Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom 2019!
Co? - cykliczne wydarzenie charytatywne, którego celem jest wsparcie podopiecznych małopolskich schronisk dla bezdomnych zwierząt. Zbiórka darów i datków finansowych odbywa się z inicjatywy studentów, doktorantów i pracowników krakowskich uczelni.
Dlaczego? - na przełomie listopada i grudnia, kiedy nadchodzi zimowa aura i wszyscy zaczynają myśleć o Świętach Bożego Narodzenia schroniska dla zwierząt drżą jak przetrwać długą zimę. To czas kiedy zastanawiamy się nad zakupem prezentów dla najbliższych, upominków dla przyjaciół i znajomych. Zróbmy prezent tym, którzy mogą liczyć tylko na pomoc człowieka i pomocy tej naprawdę potrzebują.
Kiedy? - zbiórka potrwa od 18 listopada do 15 grudnia 2019
Gdzie? - po raz pierwszy w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Kosze na przekazywane dary będą wystawione przy portierni w budynku A oraz budynku B codziennie w godzinach od 8.00 do 20.00 – to na terenie KAAFM, ale dary można przekazać w wybranych lokalizacjach w krakowskich uczelniach i instytutach PAN. Pełną listę lokalizacji znajdziecie na stronie www akcji.
Co można ofiarować? - karmę dla psów i kotów, środki czystości, koce, legowiska - wszystko co może pomóc zwierzakom przetrwać zimę w schroniskach.
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! W akcji uczestniczą krakowskie uczelnie i instytuty PAN. Nie rywalizujemy! Wyniki zbiórki są sumowane i cieszymy się z jednego WSPÓLNEGO sukcesu. Nie znaczy to, że nie chcemy zebrać więcej niż w roku ubiegłym (akcja trwa już od 2004 r.). Podczas 12. edycji Akcji wspólnymi siłami zbierano 1063,1 kg suchej karmy dla psów, 448,6 kg mokrej karmy dla psów, 336,6 kg suchej karmy dla kotów, 266,7 mokrej karmy dla kotów, 1076 posłań oraz 20449,86 zł datków finansowych.
Nie zawiedźmy ich! Małe gesty mają wielkie znaczenie!