Doktorat honoris causa dla prof. Jerzego Malca

11-06-2019

Z okazji przypadającej w ubiegłym roku 25 rocznicy powstania uczelni, Rada Naukowa Międzynarodowego Uniwersytetu Ekonomiczno-Humanistycznego im. Akademika Stepana Demianczuka decyzją z 28 sierpnia 2018 r. postanowiła nadać tytuł doktora honoris causa Rektorowi Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prof. zw. dr. hab. Jerzemu Malcowi. Prof. Jerzy Malec od kilkunastu lat zaangażowany jest we współpracę z Uniwersytetem w Równem zarówno na polu organizacyjnym jak i naukowym. Uniwersytet im. Stepana Demianczuka był pierwszą zagraniczną uczelnią, z którą Krakowska Akademia podpisała umowę o współpracy. Współpraca ta zaowocowała wspólnymi przedsięwzięciami: wydawaniem zeszytów naukowych, wymianą studentów oraz udziałem w konferencjach naukowych.

Z uwagi na niemożność osobistego uczestnictwa Pana Rektora w uroczystościach jubileuszowych, prorektor Międzynarodowego Uniwersytetu Ekonomiczno-Humanistycznego prof. dr Vitalij Demianczuk dokonał uroczystego wręczenia dyplomu nowemu doktorowi honorowemu w murach Krakowskiej Akademii w dniu 10 czerwca 2019 r.