Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej w naszej uczelni oficjalnie otwarte!

09-05-2019

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej w naszej uczelni oficjalnie otwarte!

9 maja 2019 r. Pani Józefa Szczurek-Żelazko, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia wspólnie z prof. Jerzym Malcem, Rektorem KAAFM oraz prof. Filipem Gołkowskim, Dziekanem Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu KAAFM przecięli wstęgę oficjalnie otwierając Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej.

Realizacja projektu z którym wiąże się uroczyste otwarcie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej (MCSM) dedykowana jest dla kierunku PIELĘGNIARSTWO. Aktualnie otwierane MCSM jest jednym z trzech projektów dedykowanych dla kierunku Pielęgniarstwo realizowanych z EFS przy udziale Ministerstwa Zdrowia. Dwa pierwsze tzw. Kompetencje zamawiane - ukierunkowane są na zwiększenie liczby absolwentów kierunku Pielęgniarstwo oraz poprawę jakości kształcenia praktycznego.

Czwarty projekt z tych samych funduszy ukierunkowany jest na powstanie i rozwój Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznej skierowany jest dla kierunku lekarskiego. Umowa o dofinansowania tego projektu została podpisana w 25 marca 2019 r. w obecności Pani Minister Józefy Szczurek-Żelazko.

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej powstało w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. PROJEKT nosi nazwę „Centrum Symulacji Medycznej - modelowe środowisko kształcenia praktycznego studentów na kierunku Pielęgniarstwo Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego”

Dział Organizacji Konferencji Naukowych i Promocji

budynek B, pok. B 013