Konkurs Dormitorium

03-07-2018

14 czerwca na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych w "Galerii po Świetlikami" odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Dormitorium - Jednostka mieszkalna dla Niepełnosprawnego, pierwszym konkursie organizowanym przez naszą uczelnię wraz z firmą Golub GetHouse, w którym nagrodą główną jest realizacja projektu! Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez firmę Golub GetHouse - między innymi iPady oraz książki poświęcone architekturze. Zainteresowanie konkursem przeszło oczekiwania organizatorów, a poziom prac był bardzo wysoki.

O wygranej, drugiej i trzeciej nagrodzie oraz wyróżnieniach (czterech równorzędnych) zadecydowało Jury w składzie:
Przewodniczący: Krzysztof Ingarden; Katarzyna Banasik – Petri, Piotr Wróbel (wszyscy reprezentujący Akademię), Marek Borkowski oraz Ewa Wiącek - IBM ASYMETRIA,  Jakub Bartos - Golub Get House; sędzia referent: Piotr Urbanowicz - KAAFM

Nagrodę I przyznano pracy autorstwa zespołu w składzie: Yevheniia Krepsheva, Maria Barranco Fernandez i Tomasz Jałocha.

Praca najlepiej, według jury, odpowiedziała na określone w Regulaminie zadania i cele, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym i ekonomicznym.
Jury doceniło użycie „stosunkowo skromnych środków, wykorzystanie naturalnych materiałów, uwzględniając kwestie przystosowania przestrzeni do potrzeb osoby niepełnosprawnej“, a także funkcjonalny podział przestrzeni. „(...) Zdaniem Jury prezentowana koncepcja wytycza logiczne założenia koncepcji pokoju studenckiego dla osoby niepełnosprawnej w oparciu o porządkującą, nadrzędną ideę przestrzenną - zaprojektowanego mebla. Mebel daje możliwość efektywnego wykorzystania przestrzeni w zmiennych aranżacjach w oparciu o mobilny układ pojedynczego elementu.“

II Nagrodą uhonorowany został Mateusz Kornecki, a miejsce III zajął Mikołaj Sikora.

Jury zadecydowało się przyznać także cztery równorzędne wyróżnienia.
Wyróżnione zostały prace autorstwa: Aleksandry Głowackiej, zespołu Magdaleny Nakoneczny i Justyny Zagajskiej, Marii Shapoval oraz Anny Lipiarz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nagrodzone prace (do pobrania):
I nagroda: plik 1 | plik 2 | plik 3 | plik 4
II nagroda: plik 1 | plik 2 | plik 3