Wybierz język - en Wybierz język - ru

Profesor Philip Zimbardo w Krakowskiej Akademii

22-05-2018

W dniu 21 maja 2018 w godzinach popołudniowych miała miejsce wizyta Profesora Zimbardo na kampusie uczelnianym KAAFM.

W ramach wizyty Profesor Honorowy KAAFM Philip Zimbardo spotkał się z Rektorem prof. dr. hab. Jerzym Malcem oraz współuczestniczył w zajęciach Introduction into Heroic Imagination Project prowadzonych przez organizatorkę spotkań z prof. Philipem Zimbardo - prof. nadzw. dr. hab. Agnieszkę Wilczyńską. W ramach konwersatorium międzywydziałowego studenci prezentowali sylwetki codziennych bohaterów – w ich własnym życiu.

W godzinach wieczornych odbyło się Seminarium, a zarazem IV Ogólnopolskie spotkanie HIP z udziałem prof. Philipa Zimbardo zatytułowane: „Zwyczajni Bohaterowie Współczesnego Świata – jak ich rozpoznać?”

Seminarium odbyło się pod Patronatem Naukowego Koła Studentów Psychologii KAAFM, w którym wzięli udział pracownicy uczelni oraz studenci. W spotkaniu z Profesorem wzięli udział zaproszeni Goście w tym przedstawiciele szkół krakowskich biorących udział w Projekcie Bohaterskiej Wyobraźni – m.in. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Krakowie, trenerzy HIP, a także osoby współpracujące z Profesorem Philipem Zimbardo z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Zespołu Szkół Filomata, Stowarzyszenia Łódzka Akademia Dramy oraz Fundacji Zawsze Warto.

Profesor Philip Zimbardo corocznie odwiedza naszą uczelnię (KAAFM), a w roku 2016 otrzymał tytuł honorowego Profesora KAAFM.

Dział Organizacji Konferencji Naukowych i Promocji

budynek B, pok. B 013