Wybierz język - en Wybierz język - ru

Doktorat Honoris Causa dla Rektora KA

13-03-2018

W dniu 2 marca 2018 r. na Uniwersytecie Ekonomii i Prawa „KROK” w Kijowie odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Rektorowi Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prof. zw. dr. hab. Jerzemu Malcowi. Obie uczelnie łączy wieloletnia współpraca. Laudację wygłosił prof. Taras Finikow, były wiceminister oświaty i szkolnictwa wyższego Ukrainy. Zaprezentował on sylwetkę naukową prof. Jerzego Malca, jego znaczący dorobek w zakresie historii państwa prawa oraz historii administracji, liczący ponad 150 publikacji oraz kilkanaście książek, a także zaangażowanie na rzecz reformy szkolnictwa wyższego w Polsce. Prof. Jerzy Malec działa również od lat na rzecz rozszerzenia współpracy z uczelniami Ukrainy i ma wybitny wkład w kreowanie dobrosąsiedzkich relacji polsko-ukraińskich.

Dział Organizacji Konferencji Naukowych i Promocji

budynek B, pok. B 013